pondelok 26. septembra 2011

Kapitalizmus musí byť zničený

Working Class Self Organisation | blogspot.com
Ruleta, v ktorej sa zahráva so životmi pracujúcich pre zisky druhých

Po tom, ako bola ekonomika poškodená chamtivými bankármi, a pracujúca trieda im musela pomáhať, nám bolo sľúbené, že sa to nikdy viac nestane. Bude väčšia regulácia, väčší dohľad, väčšia transparentnosť, zív, zív, a zív.

Tak si predstavte moje prekvapenie, keď som sa zobudil a zistil, že akciový maklér prišiel o 1,3 miliardy libier.

Síce nie je bankárom, ale princíp je rovnaký. Týchto 1,3 miliardy sú firmy, čo znamená, že sú to zamestnania. Kto vie, aký dopad to môže mať, ak sa to napokon dostane na prízemie. Môžete vsadiť svoj život, že to nebudú kapitalisti, ktorí budú vstrebávať tú stratu. Bude to pracujúca trieda ako zvyčajne.

Ako je vôbec možné, že v akomkoľvek odvetví práce môže byť nejakej osobe dovolené alebo byť schopná robiť rozhodnutia na zahrávanie sa s takýmito nepredstaviteľnými sumami peňazí? Silne predpokladám, že takáto vec je zvyčajná a praktikuje sa skrz celý finančný sektor.

Väčšinu času sa tomu darí, a kapitalisti na vrchu reťaze oslavujú, a zrejme dávajú dobrý bonus bezmennému a anonymnému obchodníkovi, zatiaľ čo si nechávajú obrovské sumy pre seba. Avšak, hneď ako tento bezmenný a anonymný obchodník ´poserie´ obchod, každý má na perách jeho meno a je na predných stránkach novín. Kapitalisti si od neho umyjú ruky, a zavesia ho, aby dosucha vyschol.

Sú dosť šťastní keď berú odmeny, no posúvajú riziko a dopady po reťazi. To potom napokon skončí na našich dverách.

Obchodník je poslaný do väzby za stratu peňazí, no manželovi a žene obvineným z brutálneho zavraždenia svojej dcéry je dovolené čakať na rozhodnutie súdu doma. Dôkaz, ak bol niekedy potrebný, je to, čo je pre súdny systém v tejto krajine a ľudí za ním, najhodnotnejšie.

Kapitalizmus je vo svojej podstate zlý a parazitický a musí byť zničený. Funguje dobre pre zopár ľudí, zatiaľ čo zvyšok drží v relatívnej biede. Tento obvyklý postup nie je ´chybičkou´, ani výkyvom, ani len zlodejským obchodníkom; je to fundamentálna črta systému, a ľudí, ktorí ho obsluhujú v jeho vnútri. Je poháňaný hrabivosťou a sebectvom. Je to skazený a chybný systém, ktorý nie je a nemôže byť použitý v prospech širokých vrstiev ľudí.


[ Zdroj: http://working-class-self-organisation.blogspot.com/search?updated-max=2011-09-19T07%3A10%3A00%2B01%3A00&max-results=15 ]

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára