nedeľa 20. mája 2012

Hrôzy, ktoré nám ponúka impérium

Fidel Castro Ruz | granma.cu
Správa AP (Associated press), hlavnej spravodajskej agentúry USA, s dnešným dátumom z Monterrey, Mexika to opisuje s neodškriepiteľnou jasnosťou. Nie je prvou a nepochybne nie je poslednou správou o realite, ktorá demoluje horu lží, s ktorou sa USA snaží ospravedlniť neľudský osud, ktorý predurčili ľuďom z Našej Ameriky.

O čom správa hovorí?

MONTERREY, Mexiko (AP) Štyridsaťdeväť ľudí bolo nájdených zmrzačených a rozptýlených v kaluži krvi na diaľnici, ktorá spája priemyselné mesto Monterrey s hranicami USA, čo vyzerá ako posledný z úderov v tom, čo sa predpokladá byť bojom medzi dominantnými mexickými drogovými kartelmi v snahe premôcť sa navzájom v krviprelievaní a rozširovaní ich teritórií a pašeráckych trás.

43 mužov a šesť žien bolo pohodených pri vstupe do mesta San Juan, na bezplatnej diaľnici vedúcej do hraničného mesta Reynosa. „100% Zeta“ bolo nasprejované na kamennom oblúku vítajúcom návštevníkov, pri ktorom ležali telá.

Jorge Domene , hovorca štátnej bezpečnosti z Nuevo León, na tlačovej konferencii prehlásil, že „narcomanta“ (vlajka kartelu) bola nájdená pri rozkladajúcich sa telách, ňou sa Los Zetas prihlásili k zodpovednosti za vraždy.

Obete mohli byť zabité asi dva dni dozadu, čo vedie úrady k predpokladu, že boli dovezené z iného miesta. Mŕtvi sú ťažko identifikovateľní, kvôli chýbajúcim hlavám, dlaniam a chodidlám, ktoré neboli nájdené, povedal zástupca.

Generálny prokurátor štátu Adrian de la Garza povedal, že nezaznamenali žiadne správy o hromadnom zmiznutí v posledných dňoch, je možné, že obete boli dovezené z iných mexických štátov, alebo boli dokonca USA-viazanými migrantmi zo strednej Ameriky.

Mexické drogové kartely vystupňovali ich krvavú vojnu o ovládnutie pašeráckych chodníkov, rovnako ako národný trh s drogami a vydieraním, a ich obete zahŕňajú migrantov, ktorí sa snažia dostať do Spojených štátov.

Tento mesiac bolo zatiaľ nájdených 18 tiel v turistickej oblasti neďaleko Guadalajara, 23 mŕtvol bolo nájdených bez hlavy, alebo zavesených z mosta v hraničnom meste Nuevo Laredo, kde sa vystupňovalo násilie medzi kartelmi. Mŕtvoly sa tohto roku objavili v štátoch Veracruz, Guerrero, Morelos, Jalisco, Tamaulipas a Nuevo León.

De la Garza prehlásil, že nie je žiaden súvis medzi vlnou násilia a júlovými prezidentskými voľbami. Má to dynamiku vojny medzi kartelmi, povedal.

K jeho vystúpeniu stránka BBC Mundo uvádza:

Tieto scény bezhlavých a zohavených tiel v Nuevo León, kde bolo túto nedeľu 49 mŕtvol pohodených na diaľnici, otriasli mnohými ektrémnou brutalitou preukúzanou vrahmi. A to v Mexiku, ktoré po piatich rokoch intenzívnej vojny medzi kartelmi, videlo už skoro všetko.

Viac ako len niekoľko krajín Našej Ameriky sú ovplyvnené týmito problémami.

V našej vlasti, takéto problémy neexistujú, môže to byť dôvod, prečo sa impérium snaží poraziť nás cez hlad a nepriateľstvo? Pol storočia nestačilo, a ja veľmi pochybujem o tom, že impérium má ďalšie pol storočie pred tým ako sa skôr či neskôr potopí vo vlastnom bahne.

Fidel Castro Ruz

14.mája 2012

4: 36 p.m

zdroj: http://www.granma.cu/ingles/reflections-i/15may-The%20horrors.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára