streda 29. augusta 2012

Ad: Cynická obluda: Čo pomohlo Breivikovi

JULIÁN BOSÁK ML.
Deň pred 68. výročím SNP som do redakcie SME (na adresu redakcie, oddelenia komentárov, šéfredaktora a jeho zástupcu zodpovedného za internet) poslal prosbu o uverejnenie nasledovnej reakcie na jeden ich "komentár" k projektu Ľavé spektrum 2012. (V čase zverejnenia bez odozvy)

24. 8. 2012 uverejnil denník SME v sekcii komentáre pod nadpisom Cynická obluda: Čo pomohlo Breivikovi, bez ďalšieho komentára, či možnosti diskusie pod článkom, tento obrázok:


"Komentár" podsúva čitateľom odkaz, že poľahčujúcou okolnosťou, prečo dostal Breivik "len" 21 rokov v nórskej väznici, sú výpovede ľudí z Ľavého spektra. V Nórsku je 21 rokov maximálny trest, navyše Breivikovi ho podľa uváženia môžu predĺžiť. Na aké poľahčujúce okolnosti v procese s Breivikom SME naráža?

Ináč povedané, podsúva sa tu, že ak by si sudcovia vypočuli videá z Ľavého spektra, uznali by opodstatnenosť Breivikovho boja proti multikulturalizmu a ďalším ideám z ľavého spektra, pri ktorom zabil 77 ľudí. SME sa tak stavia na Breivikovu stranu a nepriamo tvrdí, že ľudia z ľavého spektra si smrť svojim spôsobom zaslúžia. Skrývajú sa pri tom za označenie Cynická obluda.

Breivik sa pri tom z rozsudku tešil nie preto, že dostal "len" 21 rokov, ale preto, že ho neoznačili za nepríčetného, že jeho ideológiu berú vážne a nezľahčujú ju duševnou poruchou, či maskou cynickej obludy. Takúto priamosť si SME ešte dovoliť nemôže rovnako, ako si nemôže dovoliť klásť bomby a strieľať do ľudí na ľavom spektre, dávať rany istoty tým, ktorí ešte dýchajú, či ranených odťahovať do mora, aby sa utopili.

Zatiaľ iba šíria pochopenie pre tieto činy a čakajú na Breivikových nástupcov. Jedine, že sa mýlim a v redakcii SME sú nepríčetní.

Julián Bosák ml., autor projektu Ľavé spektrum 2012

Článok môžete podporiť na vybrali.sme.sk. (Ani cez 50 hlasov nestačí, aby SME vybrali)

13 komentárov:

 1. ‎...sme povazuje Lave spektrum za take neprijatelne, ze vyhodnotilo jeho existenciu za polahcujucu okolnost pre vrazdenie ludi toho fasistu...
  ...teraz sa ukaze, kto skutocne patri do laveho spektra...
  ...ja don patrim a nemyslim si, ze by existenciu Laveho spektra aj norske sudy povazovali za polahcujucu okolnost...
  julianBosakSt

  OdpovedaťOdstrániť
 2. A ja patrim do laveho spektra. A CO to tentokrat prehnal, alebo prehnala.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Lol, miestni stalinisti, ktori hlasia nenavist voci podnikatelom, zidom, americanom, konzervativcov, antikomunistom a dalsim pomaly v kazdej vete, sa rozculuju? :) tato obluda ma tak rozosmiala, ze som poslal aj drobny donation

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. a fakt, ze sa z toho tito lavi idu po**at, nacenuje tento vtipek este vyssie :-D

   Odstrániť
 4. Keď v každej vete, tak konkrétne v ktorom videu z Ľavého spektra sa hlása to, čo píšete?

  Len také malé info:
  Breivik vraždil ľudí, ktorí žiadnu nenávisť nehlásali, tak ako nikto z Ľavého spektra.

  Ale keď sa na tom viete zabaviť, Vaše psychické zdravie je veľmi otázne.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Myslim si: ze po roku 1989 sa kolonizatorom konecne podarilo znicit velmi uspesnu a humannu vychodoeuropsku civilizaciu. Vramci znicenia civilizacie bolo potrebne aj na Slovensku vychovat buducu generaciu modernych otrokov s mentalnym rozsahom jest, pit, kakat, cikat a sulozit. To ma na starosti televizia markiza, joj, media ako sme a dalsie. Aby kolonizacia bola dokonala, musia denne kalit moralnych uchylakom (vychovat moralnych kretenov). Niektore nazory v clanku v sme jednoznacne dokazuju, ze dobre zakaleny moralny uchylak sa snazi prezit co najviac krasnych antilavicovych orgazmov.
  Podpis:
  Clen Komunistickej strany Slovenska

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ale no tak Karanowak, nehraj blbeho. Pozri sa, co pisu mladi zo SZM, alebo obdivovatel Stalina Slavoj, od ktoreho tu vidim predposledny post. A nebavime sa o vrazdeni, ale o robeni si cynickej srandy z dakoho. a na to sa komunisti skvelo hodia .)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. anonymny smoulo, bud konkretny..

  OdpovedaťOdstrániť
 8. smoulom bol pomenovany, takze anonymny celkom nie je napriklad ako ty..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. mal by si ist do telky, do fenomenu, mas na to, smoulo konkretny nebude

   Odstrániť
  2. tak nie, nechod tam

   Odstrániť