štvrtok 4. apríla 2013

Fico, Rozboril, Rytmus - crème de la crème


Majú spoločné to, že v záujme popularity sú ochotní znášať všetku tú špinu, ktorá s tým ide ruka v ruke a ako to sám premiér charakterizoval, asi to má zahrnuté v plate. Každý vládne vo svojej branži. Rytmus kraľuje pop music, Rozboril televíznej zábave a Fico politickým očakávaniam Slovákov. Všetci predávajú svoju tvár a robia to tak, aby zasiahli čo najširšie publikum. Ostatní závidia a ich mamka im musí utierať soplíky. Rozhodujúci je počet klikov na youtube, divákov pri obrazovkách, voličov vo voľbách. Víťazov už máme, ale od toho chleba lacnejší nebude.

Ľudia, ktorí žijú z toho, že „škrtajú“ Fica sú pobúrení, že sa dvaja víťazi podporili navzájom, kým ich favoritka to dotiahla len do Adelinej talkshow. Fico má fotku aj s Rytmusom, ktorý sa stretol aj s Bruceom Willisom. Radičová musí ešte trénovať. Prezidentský kandidát Andrej Kiska cez svojho Dobrého anjela útočí na Fica s tým, že ich Anjel je väčšia charita ako Modré z neba (aj sociálna demokracia dokopy, pričom s Trianglom a Quatrom položil do smútku viaceré rodinné rozpočty na splátkach za bežné spotrebiče chudobných). Opomínajúc, že obe sú nesystémovým riešením. Kým v Modrom z neba pomôžu jednému človeku, oni pomôžu viacerím a bez medializácie (mimo blogu na sme.sk samozrejme). Fico sa tvári, že chce pomôcť všetkým (okrem "neprispôsobivých"). Nikto z nich však nedokáže zamedziť tomu, aby na Slovensku ľudia padali do chudoby a ťažkých sociálnych situácií. Prečo?

Všetci sú súčasťou toho istého systému, ktorý tých chudákov vytvára. Rytmus stavia na tom, že "ti poví pravdu" aká je, a keď sa ti nepáči tak nemáš pozerať jeho videá na youtube a on aj tak vie, že ich kukáš aj s mamkou. Na videách sa chváli novými teniskami, čo mu ušili deti v Číne a hodinkami, čo vyzdobili briliantami, ktoré vydolovali Afričania pracujúci za 3 doláre na mesiac. Ostatní len závidia a muklujú v práci s predstavou, že aj oni by mohli mať také, keby boli šikovnejší a nebáli ísť si za svojim nedbajúc na nič a nikoho.

Rozboril ťaží z toho, že nám ukazuje chudákov ešte väčších ako my a nefalšovanú snahu televízie Markíza pomôcť im. Biedu, rozpadávajúci sa sociálny systém a zdravotníctvo ukazuje ako príbehy jednotlivcov, ktorí sa ocitli v úzkych, akoby ranou osudu. A keď jedna z protagonistov naznačí, že za stav môže politika, prichádza samotný premiér.

Fico ju potom pohostí a sľúbi, že dačo vymyslí tak, aby nie len jej pomohli, ale našli systémové riešenie. Avšak v situácii, keď máme 400 000 nezamestnaných a len 15 000 pracovných miest, keď musí chodiť ako premiér krajiny do USA prosiť U. S. Steal, aby neodchádzali a poradiť mu nevie ani opozícia (ktorej bývalý líder sa chváli, že rozpredal Slovensko), môže len sľubovať a držať si preferencie zubami nechtami. Všetci sa tak stávame obeťami systému, ktorý zakrýva realitu a predáva nám ilúziu, že niekomu záleží aj na nekapitalistoch. Mediálny magnát vo filme Občan Kane hovorí: „Keď sa nebudem zastávať práv neprivilegovaných, možno že niekto iný bude, možno niekto bez peňazí a majetku… a to by bolo skutečne zlé!“

Všetko, čo chcem povedať je, že im na nás v skutočnosti nezáleží.Článok môžete podporiť na: vybrali.sme.sk

12 komentárov:

 1. Ako sa vám kliká na vlastný článok -ak nerátam pár autentických- s vami vyrobenými nickmi? Dobre?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ?ktoré mnou vyrobené nicky máte na mysli, anonym?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Bože, si to ty?
  Deux ex machina portálu SME.sk?
  Vypočuj naše kliky, prosím, úctivý admin!
  Ruky aj prsty ma už omínajú!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. napr. "bambii" vy "anonym"

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nie som admin. Takže som správne uhádol, že si klikáte sami na vlastné články?

  OdpovedaťOdstrániť
 6. neuhadol to nie je moj nick ja mam len jeden

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ako sa dá zvládnuť 40-50 klikov z jedného počítača?
  Alebo si pozri čo tie profily lajkovali predtým :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Práve čerstvo postuntý článok má tri hlasy. Aká pekná reklama! Dva ako "anonymný užívateľ". To sa dá veľmi ľahko dosiahnuť. A o tom hovorím. Nie o 40-50 klikoch vy Deus ex machina.
  Ale v poho len sa pýtam. Nemusíte byť neurózny.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. z mojho pocitaca som dal len jeden hlas a viac ma ani nepusti, takze neviem o com hovorite

  OdpovedaťOdstrániť
 10. ha ha ha...nechajme to tak.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ďakujem anonymovi za upozornenie na nový článok..:o)
  bambii

  OdpovedaťOdstrániť