štvrtok 29. augusta 2013

Fidelove reflexie: Paušálna lož

FIDEL CASTRO | Cubadebate
Čo ma primälo k písaniu bolo, že sa idú diať veľmi závažné udalosti vo veľmi blízkej dobe. V našich časoch, náš druh ťažko strávi desať, či päťnásť rokov bez toho, aby čelil skutočnej hrozbe vyhyhutia. Ani Obama, ani nikto iný nemôže zabezpečiť opak. Hovorím to z realistického pohľadu, keďže len pravda nám môže ponúknuť trochu viac úľavy a dúšok nádeje. Prišli sme do veku, kedy poznanie dostáva priestor. Nemáme právo podvádzať iných, alebo seba.

Drvivá väčšina verejnosti vie dosť o riziku pred nami.

Nie je to len to, že rakety mieria na nejaké vojenské ciele v Sýrii, ale fakt, že táto odvážna krajina, ležiaca v centre cez miliardy moslimov, ktorých bojový duch je príslovečný, vydala stanovisko, že bude odolávať útoku proti jej krajine až do konca.

Všetci vieme, že Bashar Al–Assad nebol politik. Študoval medicínu, promoval v roku 1988 a špecializoval sa na oftalmológiu. Ujal sa politickej roly po svojom otcovi, Hafez Al-Assadovi, ktorý zomrel v roku 2000 a po smrteľnej nehode jedného z bratov pred jeho nástupom na post.

Všetci členovia NATO, ktorí sú bezpodmienečnými spojencami USA, tak ako aj niekoľko ropných krajín spriatelených s impériom na strednom východe, garantujú svetové dodávky fosílnych palív, ktoré sa nahromadili počas viac ako miliardy rokov. Avšak, energia vyprodukovaná jadrovou fúziou častíc vodíka nebude k dispozícii prinajmenšom ďalších 60 rokov. Takže, hromadenie sklenníkových plynov bude pokračovať rýchlym tempom aj po obrovských investíciách do technológií a vybavenia.

Navyše, predpokladá sa, že do roku 2040, čo je ani nie za 27 rokov, mnohé z úloh, ktoré dnes vykonáva polícia, ako pokutovanie, medzi inými, budú uskutočňovať roboty. Čitateľ si môže predstaviť, aké ťažké bude vyjednávať s robotom, ktorý je schopný vykonať milióny výpočtov za minútu. To bolo pred pár rokmi niečo nepredstaviteľné.

Len pred niekoľkými hodinami, v pondelok 26. augusta sa objavili správy uverejnené istými tradičnými agentúrami, dobre známymi pre ich sofistikované služby, ktoré vykonávajú pre USA, ktoré začali šíriť informáciu, že Edward Snowden musel ostať v Rusku, pretože Kuba podľahla tlaku USA.

Neviem, či niekto, niekde niečo povedal Snowdenovi, alebo nie, lebo to nie je mojou úlohou. Čítam, čo môžem, správy, názory a knihy, ktoré sa po svete vydávajú. Obdivujem odvážny a spravodlivý čin, ktorý Snowden urobil, ktorým podľa môjho názoru urobil svetu službu, keďže odhalil odporne nečestnú politiku uplatňovanú mocným impériom, ktoré klame a podvádza celý svet. Avšak, s čím by som nesúhlasil je, bez ohľadu na jeho, alebo jej prednosti, aby hovoril v mene Kuby.

Paušálna lož. Kto ju presadzuje? Ruské noviny „Kommersant“. Čo znamená toto ohováranie? Podľa Reuters, noviny citujú nejaké zdroje blízke ministerstvu zahraničných vecí USA: „dôvodom bolo, že na poslednú chvíľu povedali kubánske orgány úradníkom, aby zabránili Snowdenovi nasadnúť do lietadla Aeroflotu.“

Podľa novín, „[ ... ] Snowden strávil niekoľko dní na ruskom konzuláte v Hong Kongu, kde deklaroval svoj zámer odletieť do Latinskej Ameriky cez Moskvu.“

Keby som chcel, mohol by som hovoriť o tejto téme, o ktorej veľa viem.

Dnes som s veľkým záujmom sledoval obrázky prezidenta bolivarskej republiky Venezuela, Nicolasa Madura, počas jeho návštevy vlajkovej lode ruskej námornej jednotky, ktorá navštívila Venezuelu po jej predošlých zastávkach v prístavoch Havany a Nikaragui.

Bol som ohromený niektorými zábermi návšetvy venezuelského prezidenta na tejto lodi. Jeden z nich ukazoval rozsah pohyblivosti jej množstva radarov schopných monitorovať prevádzkové činnosti lode pri akýchkoľvek podmienkach.

Popritom som si kládol otázku o aktivitách žoldnierskeho denníka „Kommerstant“. Za svojich čias to bolo jedno z najperverznejších médií v službách kontrarevolučnej extrémnej pravice, ktoré z potešením sledovalo ako kozervatívna a servilná vláda v Londýne posiela bombardéry na leteckú základňu na Cypre, kde sú pripravení odpáliť ich bomby na vlastenecké sily hrdinskej Sýrie, kým v Egypte, ktorý sa pokladá za srdce arabského sveta sú tisíce ľudí vraždených autormi nechutného štátneho prevratu.

Impérium sa pripravuje na rozpútanie genocídy proti arabskému ľudu.

V súlade s tým je to, že námorné a vzdušné sily impéria sa pripravujú na rozpútanie genocídy proti arabskému ľudu.

Je absolútne jasné, že USA sa budú vždy snažiť tlačiť na Kubu, tak ako to robia s OSN, alebo s akoukoľvek inou verejnou, či súkromnou inštitúciou na svete. Je to jedna z chrakteristík vlády tej krajiny; je nemožné očakávať od nich niečo iné. Niet divu, že sme odolali 54 rokov – a budeme vzdorovať aj naďalej akokoľvek dlho, ak bude treba - neúnavne obraňujúc našu krajinu a čeliť kriminálnej ekonomickej blokáde uvalenej mocným impériom.

Našou najväčšou chybou je, že sme neboli schopní naučiť sa viac za kratší čas.

Fidel Castro Ruz
27.. august 2013zdroj: http://www.cubadebate.cu/reflexiones-fidel/2013/08/27/la-mentira-tarifada/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára