utorok 24. septembra 2013

A v piatok sa z toho vytancujeme

Oči ho pálili. Nemohol otáčať hlavou, lebo ho seklo v krku. Prácu však musel dokončiť. Prišiel skoro ráno a za oknami sa už stmievalo.

Dokončil ďalší "task". Mal chvíľu čas, kým mu príde posledný "set". Na druhom monitore mu bežala stena sociálnej siete. Kamarát zdieľal video s Rytmusom. Patrik Vrbovský na ňom sedel rozvalený v teplákoch s diamantovými hodinkami a hovoril o tom, aký je rád, že nemusí normálne pracovať a môže si kupovať drahé autá.

Ďalší "set" sa skladal z ôsmich "taskov". Išlo o rutinnú činnosť, prepisovanie kódov a zaznamenávanie zmenených údajov. Splnené tasky posielal ďalej na prekontrolovanie a doplnenie. Výsledný produkt mal slúžiť na automatizáciu výroby v automobilke.

V jednej z nich pracoval aj jeho brat. Možno ho po ďalšej automatizácii vyhodia a bude nezamestnaný. Takže, hoci tiež ťahá dlhé šichty v monotónnej a ubíjajúcej práci za pásom, je rád, že má prácu. Kamoši z bloku ju nemajú. Postávajú pod bránou a dílujú fet, rozpredávajú veci a špekulujú ako ďalej.

Kedysi rád kreslil. Teraz keď príde z práce, iba si pustí seriál, pri ktorom zaspí.

"Set" bol hotový. Telefón vedľa klávesnice sa rozvibroval. Volal šéf, že posiela ešte súbor štyroch "setov", ktoré treba do jedenástej poslať. Tieto by mali slúžiť nejakej reklamke na generovanie sloganov po zadaní vstupných požiadaviek. Civel na blikajúcu dvojbodku na hodinkách. Blik, blik... Blik, blik... Blik, blik... Spomenul si ako v škôlke maľovali, čo robia ich rodičia. Namaľoval otca v modrých montérkach s francuzákom ako šrúbuje lano vo výťahovej šachte a mamu v kancelárii za písacím strojom a telefónom. Keď potom prišla poňho stará mama, hovorila mu, že raz, keď už bude ten komunizmus, všetci budú pracovať len štyri hodiny denne. Lebo skutočné bohatstvo je vraj v čase, ktorý môžeme využiť na rozvíjanie našich talentov.


Môžete podporiť na vybrali.sme.sk

2 komentáre: