streda 16. októbra 2013

Bude to mať nezamýšľané dôsledky

Adbusters
Predtucha pre 1%

Ešte aj pár sekúnd predtým, ako sa ich hlavy mali odkotúľať od tiel pod ostrím gilotíny, bola majetná parížska elita v rozpakoch z toho, že sa to deje.

Len pár mesiacov pred útokom na Bastillu v 1789 bolo všetko úžasné. Spoločenský poriadok bežal hladko. Chudobní platili svoje dlhy. Stredná trieda držala hubu. Aristokracia oslavovala akoby bol rok 1999.

Jeden deň vydávali rozkazy a rady svojím zbožňujúcim zasvätencom ako keď Santa v obchodnom dome rozdáva cukríky, a druhý deň ich ťahali po uliciach za ich zdobené goliere ako bežných zlodejíčkov. Jasné, že revali ako bábätká, no vtedy už bolo príliš neskoro sa ospravedlniť.

Vždy to ide podľa rovnakého postupu. Bohatí a privilegovaní prekročili hranicu a spustili neželané dôsledky násilia nasycovaného šialenstvom a krutosťou.

Po Ruskej revolúcii boľševici vyplienili kráľovský palác a popravili celú rodinu, ešte aj s deťmi. Počas Kultúrnej revolúcie v Číne, boli intelektuálne elity verejne ponížené a odvedené do táborov, kde boli nútení pracovať ako roľníci. V 1970-tych rokoch mal Pol Pot a Červení kméri detských bojovníkov na zabíjanie privilegovaných Kambodžanov, ešte aj tých s okuliarmi.

Dnes žijeme v ďalšom z týchto momentov, aj keď to tentokrát nie sú členovia kráľovskej rodiny, ani zemepáni či intelektuálna elita... ale je tu finančné 1%, ktoré robí z peňazí peniaze a ďalšie peniaze na chrbtoch 99% a stavia sa k tomu veľmi arogantne a bezohľadne.

Keď už neplatí poctivá práca, más sa chopí zlovestnejšia stránka prežitia.

Takže je tu rada pre Lloydov Blankfeinov, Lexov Tillersonov, Jamieov Dimonsov, Donaldov Trumpov a Hughov Grantov… Dávajte si pozor! …mohli by ste spustiť niečo, čo vás pohltí.

[ Zdroj: https://www.adbusters.org/magazine/110/there-will-be-blowback.html]

3 komentáre:

 1. Tiez ma to uz viackrat napadlo. Ludia nemaju co jest a nasa smotanka ryzuje cez svojich panakov (Dzurinda, Fico, ...). Staci mala iskra a ludia su v uliciach. Co zmoze 25.000 policajtov a 30.000 vojakov, ked sa vo vsetkych mestach vyrutia do ulic ludia ?
  Stacilo by popravit tych 150 sasov v parlamente, a dalsie volebne obdobie uz by mali motivaciu pracovat pre ludi.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nejde o sasov, ale o kralov

   Odstrániť
 2. V poslednej vete článku je chyba. Nie Rexov Tillersonov, ale Lexov obidvoch.

  OdpovedaťOdstrániť