utorok 24. decembra 2013

Osady na Slovensku


(kliknutím na obrázok ho zväčšíte)
Podporte svojim klikom na vybrali.sme

11 komentárov:

 1. Táto jednoduchá tabuľka ukazuje len jedno: že za socializmu dostávali prednosť rýchle riešenia, ktoré v skutočnosti nič neriešili, len zakrývali problém. Nahnať rómov z osád do panelákov nie je riešením ich problémov. To sa ukázalo práve keď socializmus padol a všetci sa vrátili späť do osád.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. mudrlant, nie, ta tabulka ukazuje, ze 40 rokov sa socializmu darilo dat ludom pracu, byvanie, vzdelanie, zdravotnu starostlivost a kapitalizmus im to vzal a za 20 rokov znicil to, co sa 40 rokov budovalo

   Odstrániť
  2. O práci, vzdelaní a zdravotnej starostlivosti tá tabuľka nehovorí nič. Mám však pocit, že pre Vás to nie je dôležité, pretože Vaše tvrdenia sú založené na viere, že socializmus bol v každom ohľade lepší. Ja nemám problém priznať, že v oblasti vzdelávania sme na tom boli za socializmu lepšie. V oblasti práce to vyzerá podobne, ale len na prvý pohľad. Za socializmu bol každý zamestnaný, no často to bolo na úkor efektívnosti a zmysluplnosti vykonávanej práce. To sa potom prejavilo v nižšej výkonnosti ekonomiky. Myslím, že aj v iných oblastiach to bolo podobne. Za socializmu nebola snaha zlepšiť stav spoločnosti, ale naplniť ukazovatele. Toto však do značnej miery funguje aj teraz, napr. keď vláda znižuje nezamestnanosť zmenou metodiky evidencie nezamestnaných.

   Odstrániť
  3. podla mna to hovori aj o tom, lebo ludia sa vracaju do osad aj preto, ze uz nemaju vzdelanie, pracu a zdravotnu starostlivost ako za sociku, nestaci dat len byvanie, clovek bez prace a vzdelania si ho neudrzi

   Odstrániť
 2. Reagovali ste len na časť toho, čo som napísal. Zabudli ste, že nestačí dať ľuďom prácu, ale tá práca musí byť efektívna a zmysluplná. Inak spoločnosť skolabuje ekonomicky a zase budú všetci bez práce, bez bývania, bez vzdelania, bez zdravotnej starostlivosti...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ekonomicky efektivna pre koho? pre hrstku kapitalistov, alebo pre siroke masy? ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ekonomická efektívnosť je parameter, tak ako teplota vzduchu, rozloha našej krajiny, veľkosť atómu alebo rýchlosť svetla. Nespochybňujte užitočnosť ekonomickej efektívnosti len preto, že jej výsledkom je zisk, ktorý si potom niekto privlastní.

   Odstrániť
  2. aha, a ako sa zmenila zadlzenost slovenska od 89 po dnes? a kde zmizli prostriedky na byvanie, zdravotnu starostlivost, vzdelavaci system, dochodky? aka je uz len toto ekonomicka efektivnost?

   Odstrániť
  3. Neostáva mi nič, len opakovať: "Nespochybňujte užitočnosť ekonomickej efektívnosti len preto, že jej výsledkom je zisk, ktorý si potom niekto privlastní".
   Čím to je, že rovnako ako na menejstatu.sk, aj tu chcú ľudia počuť len potvrdenie vlastného názoru?

   Odstrániť
  4. Ide o to ci si ho niekto privlastni alebo bude spolocny

   Odstrániť
  5. Áno, je dôležité, čo sa so ziskom stane, ale až potom, ako je isté, že vôbec nejaký bude.

   Odstrániť