streda 1. januára 2014

Cornel West: Ako intelektuáli zradili chudobných

1 komentár:

 1. "demonization of the poor"
  Kedy? Kde? Ako? Keď niekto videl alebo čítal M. Friedmana rýchlo zistí, že sú to práve CHUDOBNÍ, o ktorých najviac hovorí a ktorých sa najviac dotkli zlyhania "welfare" a práve CHUDOBNÍ, ktorí vďaka slobodnému trhu a podnikaniu môžu liezť po spoločenskom rebríčku - že "z kamelota milionár"? Čo robili Demokrati? Považovali chudobných za blbečkov, ktorým keď nikto nepodá pomocnú ruku, tak zhynú. Presne tak rozmýšľa ľavičiar - jesť, piť, kakať a mať dosť peňazí, to človek viac nič nepotrebuje. Lebo oni sú majstri sveta, oni dokážu každému naordinovať svoju dávku šťastia. "Oh, shut up!" ako by povedal Reagan.

  "unfettered markets"
  Tak moment, krízu nespôsobili žiadne "nespútané trhy", ale trh derivátov, ktorý prerástol do hypotekárnej bubliny vyvolanej štátnymi zásahmi. V skutku tieto zásahy subvencovali risk a podceňovali riziko, mierili do nadmerných vysoko rizikových investícií, ktoré by bez štátom garantovaných záruk a bailoutov nijaký súdny človek nepodstúpil. Súkromný sektor samozrejme na tieto stimuly zareagoval, ale jedná sa o zlyhanie štátnej administratívy (Clinton, Bush, Obama).

  "politics of fear"
  Trochu úprimnosti by neuškodilo - OBIDVE strany využívali vyvolávanie strachu aby získali voličov. A aj takí zástanca ekon. liberalizmu ako M. Friedman kritizoval Republikánov za ich politiku (vojna v Iraku, nenaplnené sľuby v odbremenení malých podnikov, školstvo...) Pritom Demokrati vždy stavali do protikladov veriacich a ateistov, homosexuálov a veriacich, mužov a ženy, bielych a iné rasy, menšiny a väčšiny - vždy tak, ako im to sedelo. Proste, teraz môžu získať viac voličov u gayov, tak bojujú za registrované partnerstvá. Keď budú môcť získať viac voličov u moslimov, budú možno bojovať za polygamiu. Menšiny, tak ako sa hodí - len tie, štatisticky menej úspešné, tie úspešné menšiny (Azijati, Židia, Poliaci) si nevšímame, len tie, kde sa dá vytĺcť politický kapitál.

  Akože fakt vtipné, tak tento pán nám dáva za príklad Lukácsa, marxistu a revolucionára, ktorí glorifikoval Leninov prevrat v Rusku
  a podporoval nastolenie komunizmu na Slovensku (ešte že mu Štefánik so spojencami v tom zabránil). No neviem kto by sa mal viac zodpovedať za tie milióny životov ktoré sa stratili pre veľký komunistický experiment - po celom svete 60-100 miliónov!!! Guerava, Castro, Chavez, Kadaffi, Hussajn, Pol Pot, Stalin, Brežnev, Gottwald... s nacistami najväčší masoví vrahovia dejín ľudstva. (P.Kollar)

  OdpovedaťOdstrániť