utorok 13. mája 2014

Jozef Vacula: Vzišli sme z ľudí práce a ich budeme aj zastupovať


vystúpenie Jozefa Vaculu v relácii Z prvej ruky na rádiu Slovensko

zdroj: Z prvej ruky (13. 5. 2014)

19 komentárov:

 1. Vacula a čo si ty nepočul že súdruh preceda Pirošík nakázal že treba technické odbory študovať. To mu s tou tvojou fakultou umení moc nepomáhaš. No aspoň že je to na Technickej univerzite.

  Ale na druhej strane, ani súdruh preceda na tej filozofickej fakulte, veľa tej technickej vody nenamútil :)))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Prečo radšej nepodporí KSS? Nepochopil som, v čom sú nejaké názorové rozdiely, načo teda máme tri malé ľavicové strany, keď im ide o to isté?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nerozumiem, z akého dôvodu idú tieto strany odobrať hlasy KSS. odoberú pár tisícok aôebo stoviek a možno v dnešnej situácií zabránia kandidátovi KSS dostať sa do palrlamentu. mne to príde ako účelné.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ale súdruh predseda má technickú strednú školu, tak sa ničoho neobávajte. A tiež vám možem garantovať, že súdruh Vacula je zručný vo svojom obore a má za sebou množstvo vykonanej práce, ktorá je na verejnosti, či už ide o lavičky hojdačky pre deti alebo podobne. Skor sa obavam, že vela toho nenamúti nejaký anonym-podpichovač na nete. Tým čo nechápu rozdiel medzi VZDOR a KSS odoporúčam prečítat si túto brožúru: http://www.szm.hng.sk/pdf/reformizmus.pdf

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nie "nejaký anonym", ale volič.

   Odstrániť
  2. Súdruh preceda Pirošík si po tej technicke strednej škole povedal, že to musí nejak vyvážiť a tak hor sa na žurnalistiku :)))

   Keď tvrdil že školy chŕlia nepotrebných ľudí (netechnického vzdelania), isto tento charakterný človek nemyslel sám seba :)))
   https://www.youtube.com/watch?v=_KSRJskXgY4#t=8m23s

   Odstrániť
  3. Pán "volič", strana VZDOR na ľudí nepozerá ako na voličov.

   Odstrániť
  4. Škoda že si súdruh žurnalista Pirošík niešiel tie lavičky a hojdačky súdruha Vaculu sám obzrieť. Možno by potom netrepal tie hlúposti o nepotrebných ľuďoch.

   Odstrániť
 5. Ked sa dostane kandidát KSS do parlamentu - tak akoby tam ani nebol. Viď posobenie KSS 2002-2006.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dnes je rok 2014 a vymenuj mi prosimta ludi KSS , ktori, sa zhodujú s tými co boli v opozícií v rokoch 2002-2006? čo nám dokáže po odbornej stránke ponúknuť strana vzdor ? ved ani nevedia popísať situáciu, iba samé všeobecné drísty. Žiadna analýza, žiadny program. tu nejde iba o ľavicové ideály, tu ide aj o to čo má ten človek v hlave a či dokáže rozpoznať lož od pravdy.

   Odstrániť
  2. PhDr. Jozef Hrdlička (* 29. júl 1977) je slovenský politik, súčasný predseda Komunistickej strany Slovenska, bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky.

   Jozef Hrdlička bol zvolený za poslanca NR SR vo volebnom období 2002-2006 za KSS. Bol členom Výboru NR SR pre vzdelanie, vedu, šport a mládež, kultúru a médiá.

   Odstrániť
 6. Pokiaľ som dobre počul, tak Jozef spomínal, že štát by mal podporovať domácich producentov na úkor importu zo zahraničia, čo je ok. Znamená to ale, že VZDOR-SP by podporila aj malých podnikateľov/roľníkov produkujúcich potraviny, teda, že robí to, za čo väčšina kandidátov VZDORu kritizovala KSS? :)
  Artur

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Artur, tak pokiaľ ja viem, tak KSS presadzovala model, v ktorom by popri súkromnom vlastníctve fungovalo aj štátne, vytvoriť štátny sektor. Ten sa však musí rovnako riadiť podmienkami konkurencie ako iné firmy. To je na komunistickú stranu málo. My sme sa jasne vyjadrili, že budeme podporovať kolektívne zakladanie družstiev a firiem, čo je rozdiel oproti klasickému dnešnému poňatiu "malého podnikateľa". (Aj v ZSSR patrili zárobky kolchozu kolchozníkom) Na druhej strane tu musíme rozlišovať na čo chceme tlačiť za kapitalizmu, ale aj ako chceme dosiahnuť socializmus. Aj preto neustále poukazujeme na tento fakt, hoci pre niekoho sú to "všebecné drísty" a chcú "reálne riešenia". Pravdou však je, že jediné skutočne "reálne riešenie je odstránenie kapitalistického aparátu". KSS naopak na to takmer vobec nepoukazuje a navyše som presvedčený, že jej posobenie kdekolvek by dopalo rovnako ako v 2002-2006 ibaže s inými menami. Navyše, viem si porovnat pracu a schodze KSS s pracou a stretnutiami u nas. Program do EP považujem za dostatočný, ale uisťujem Vás, že v blízkej dobe bude mať aj strana VZDOR poriadny volebný program pre voľby do NR SR, ktorý bude zohľadňovať dlhodobé aj krátkodobé ciele a tiež požiadavky radových občanov. S pozdravom
   Stano

   Odstrániť
  2. No podľa toho, čo povedal Jožo, tak si to predstavujete asi aj vy - účasť v družstvách by nebola vynútená, ale chcete k tomu ľudí "presviedčať" či "motivovať", z čoho vyplýva, že nie všetci do družstiev vstúpia, týka sa to najmä väčších a stredných producentov => existencia konkurencie. A pokiaľ si dobre pamätám, tak družstvá sú pomerne častou témou v kampaniach KSS, naposledy sa za ne vyslovil aj Vitkovič :)
   Artur

   Odstrániť
  3. Ak Jožo povedal, že chceme ľudí motivovať, znamená to toľko, že ich tam nebudeme hnať s vidlami za chrbtom. A netýka sa to veľkých a stredných, ale týka sa to aj obyčajného človeka, ktorý by sa chcel na nom podielat, už len svojou pracovnou silou. A ono v KAPITALIZME bude vždy EXISTENCIA KONKURENCIE, vždy sa tu budú trhať o zakázky a zákazníka. Aj preto neustále "drístame" nereálne tézy o socializme. A po ďalšie, nejde tu len o program, ide aj o to, ako úprimne to ten človek myslí, či naozaj pracuje aj medzi ľuďmi, alebo len v schodzovacich miestnostiach, ako sa zachova, ked sa niekam dostane atd atd.

   Odstrániť
 7. Len tak pre zaujímavosť, čo pred nejakým časom hovoril Jozef Vacula o svojej budúcej politickej kariére:

  A hoci je od osemnástich rokov členom KSS, vyššie politické ambície nemá. Tvrdí, že jeho politická dráha „sa musí odohrávať medzi vykorisťovanými vrstvami obyvateľstva, podnecovať ich na aktivitu v boji za svoje práva proti vlastníkom kapitálu, a nie parazitovať niekde v parlamente.“
  http://style.hnonline.sk/vikend-140/goodbye-lenin-zabudnite-mladi-v-neho-veria-527313

  Zjavne mu už parazitovanie v parlamente nevadí. Za tie prachy ...

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Úplne úbohé útoky od aparátčikov KSS. Nič za roky nedokázali, tak teraz kúšu a štekajú. Neuvedomujú si, že o nich nik vo VZDORE nemá záujem a ani o to 0,7% čo dostávajú. V KSS zostal už len odpad, poodchádzali a boli povylučovaní komunisti, ostalo kopec nedoukov a reformistov.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. pekne, pekne takto pise ozajsky komunista

   Odstrániť
 9. Tak to "parazitovanie" súdruhovi Vaculovi nevyšlo. Možno znova skúsi za dva roky.

  OdpovedaťOdstrániť