streda 18. júna 2014

Thriller: Podarí sa oživiť pravicu?

Volám sa XY a som nová nádej pravice! S čím prichádzam? Škrty! pretože sa nemá plytvať na neschopných! Šetrenie! pretože je zodpovedné! Tresty! pretože na hriešnikov sa musí tvrdo!
Zn.: Lacno.


Som nasledovník nacionalistickej politiky Mečiara, ktorá mala slúžiť ako obrana pred kritikou podvodnej privatizácie štátneho majetku. Kráčam v šľapajach Dzurindu a Mikloša, ktorí problémy riešili ďalšou privatizáciou, a ktorých integračná cesta nás pripravila o potravinovú sebestačnosť, znížila hodnotu práce a spravila súčasťou vojenského združenia NATO. Som pokračovateľ Radičovej, ktorej vláda zmrazila ľuďom dávky v sociálnej núdzi (61 eur/mesačne) a priamy následník politiky Sulíka a Fica, ktorí boli za ich podmienenie prácou.

Z negatívnych dopadov toho všetkého dokážem obviniť širokú škálu ľudí: nezamestnaných, lekárov, študentov, učiteľov, úradníkov, starých ľudí, rozvedených, odborárov, etniká či slobodné matky a, samozrejme, Rómov. Milujem túto krajinu, no ešte väčšmi voľný trh a konkurenciu.

Tak prečo ma nechcete?

Prečo sa pravica nedôkáže pozviechať, prečo radšej volia Fica alebo Kotlebu? Prečo oligarchovia podporujú radšej SMER-SD, ako nás, poctivú, prospechársku a neľudskú pravicu? Prečo? Nemohlo by byť všetko po starom? Taká tá hra na dobrú privatizáciu, investorov a zlých príživníkov... Kradne snáď Fico viac? Dokáže dať svojim oligarchom viac ako sme im dali my? Je Kotleba viac proti sockám ako sme boli my? Ak áno, tak my sa odteraz polepšíme! (Veď aj my potrebujeme z niečoho žiť..!)

Budeme žiadať viac kamier, odpočúvania a štátneho dohľadu nad občanmi! Zavedieme povinné nadčasy, vymažeme kolektívne vyjednávanie, a dávky v hmotnej núdzi a odstupné znížíme na nulu. Ak bude treba, vyžiadame si úplné zrušenie zákonníka práce! Otvoríme sa trhu tak ako tá najstaršia prostitútka na svete, pretože tak nízko klesla latka. Budeme žiadať povinné náboženstvo na školách, zatiaľ čo pochováme vedu a výskum. Potrebujeme totiž ľudí, ktorí prosia a sypú si popol na hlavu, nie takých čo sa veľa a zbytočne pýtajú. Ešte len uvidíte ako sa k nám pohrnú prachy investorov, keď necháme padnúť školstvo a zdravotníctvo...

To všetko ešte dokážeme.
Pretože my sme konkurencieschopní, my sme kapitalizmus!

Podporte na vybrali.sme

5 komentárov:

 1. dobrý článok. zaslúžil by si vačšej pozornosti ako 5,5 človeka čo navštevuje túto stránku vrátane mna

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiež ho môžete šíriť.

   Odstrániť
  2. malo nas....velmi malo,,,zobudenych

   Odstrániť
  3. Tak kričte viac.
   Veľa ľudí, ktorí nemajú Facebook, ani čas na internet, je prebudených. Len o nich nepočuť.

   Odstrániť
 2. My nezahynieme, v zálohe máme birmovaných komunistov (smer, kss, ...) a tí naše záujmy ochránia ...

  OdpovedaťOdstrániť