pondelok 21. júla 2014

Neslýchaná provokácia

FIDEL CASTRO | cubadebate.cu
Dnes ráno boli elektronické médiá presýtené neslýchanou správou, podľa ktorej bolo lietadlo linky Malaysia Airlines zostrelené z výšky 10 100 metrov počas letu nad ukrajinským územím pod kontrolou vojnovej vlády čokoládového kráľa Petra Porošenka.

Kuba, ktorá bola vždy solidárna k ukrajinskému ľudu, ktorá sa v ťažkých dňoch černobyľskej tragédie postarala o zdravie mnohých detí zasiahnutých rádioaktívnym žiarením, a ktorá vždy bude ochotná pokračovať vo svojej pomoci, tak nemôže nevyjadriť svoje odmietnutie tejto akcie antiruskej, antiukrajinskej a proimperialistickej vlády.

Zároveň, ruka v ruke so zločinom zostrelenia malajského lietadla, ministerský predseda Izraela, Benjamín Netanjahu, vedúci predstaviteľ nukleárneho štátu, nariadil svojej armáde vpadnúť do pásma Gazy, kde za pár dní zahynuli stovky Palestínčanov, medzi nimi množstvo detí. Prezident Spojených štátov túto akciu podporil, klasifikujúc tento odporný zločin ako akt legitímnej obrany. Obama nepodporil Dávida proti Goliášovi, ale Goliáša proti Dávidovi.

Ako je známe, mladí muži a ženy Izraela, dobre pripravení na produktívnu prácu, budú vystavení smrti bez pocty či slávy. Neviem, aká bude vojenská doktrína Palestínčanov, ale viem, že bojovník pripravený zomrieť, bude brániť i ruiny budovy pokým drží v rukách zbraň, ako to ukázali už hrdinovia, čo bránili Stalingrad.

Chcem len vyjadriť svoju solidaritu s hrdinským ľudom, ktorý bráni posledný kúsok toho, čo bývalo tisícky rokov jeho vlasťou.Fidel Castro Ruz

17. júl 2014

Zdroj : cubadebate.cu

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára