piatok 18. júla 2014

Samson, Chmelár, Vitkovič: Euroázijská vs. Európska únia


17. 7. 2014, Bratislava, organizátori: JEF Slovakia a UEF Slovakia, Podporte na vybrali.sme

14 komentárov:

 1. Počúvať pána Samsona je utrpenie. Jeho zaujatosť a jednostranne zameraný pohľad je na smiech.
  Zdochýňajúci kôň je Amerika a nie Rusko. To USA sú biliónovým dlžníkom a chrlia do sveta nekrytú menu, na ktorú sa im skladá celý svet.
  To USA sa rozplýva, morálne aj ekonomicky je na dne a politicky vydiera partnerov a núti EÚ prijímať kroky, ktoré ju poškodzujú.
  To USA plánuje lúpežné vojny a vedie ich, napriek preliatej krvi, dolár je bezcenná mena, s virtuálnou hodnotou.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Snáď nechceš tvrdiť, že bývalý agent ŠTB Ivo Samson nemá správne informácie? :D Ten sa vie obracať v každej dobe.

   Odstrániť
  2. Pán Samson z Cibulkových zoznamov ? Čo bez začervenania priznal... a teraz pracuje pre Akadémiu ozbrojených síl SR... A SME tu poľuje na Babiša.....

   Odstrániť
 2. Tento komentár bol odstránený správcom blogu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja zaujímavé, ako sa pán Samson dostal k svojej dnešnej funkcii na MO SR. Agent ŠTB a a pracuje v citlivej oblasti na MO SR. Zrejme američania tam chcú mať svojho človeka, nech "plánuje" a rieši "strategické otázky".

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pán Vitkovič ohľadom úlohy Turecka v priestore Blízkeho Východu ako aj Európy teba dodať nasledovné. Súhlasím, veľmi dobrý postreh. Turecko bude hrať v budúcnosti významnú úlohu vo svojom okolí aj v Európe. Ďaleko väčšiu ako dnes a ako si dnes EÚ pripšťa. Kniha Veľká šachovnica od Zbigniewa Brzezinského o tom jasne hovorí. Zrejme sa dejiny vracajú resp. opakujú. Turci tu už raz boli a zrejme prichádza doba, keď tu budú znova. Je mimoriadne pozoruhodné, že napr. v Nemecku sa generácia turkov, ktorí Nemecku pomohli vybudovať hospodárstvo po WW II pomerne "značne ponemčovala". Ďalšia generácia turkov vyrastajúcich v Nemecku sa však vracia ku svojim Tureckým koreňom, čo je mimoriadne zaujímavé. A čo sa týka Rakúska. Netreba zabúdať na to , že po WW II boli do roku 1955 ruské vojská a ZSSR garantovali neutralitu Rakúska. Tam to pramení. Rakúsko je najväčším ekonomickým spojencom Ruska v Európe, (bohužiaľ , že to nie je Slovensko). Preto sú tam dnes ekonomické pomery také, aké sú, na rozdiel od Slovenska, (skoro všetky významné ruské štátne aj neštátne firmy majú svoje zastúpenie pre Európu vo Viedni). Tam bohatstvo Rakúska z veľkej časti začína aj končí.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bezpečnostný analytik Ivo Samson má na ministerstve obrany nový kšeft. Šéfuje novozriadenému Inštitútu bezpečnostných a obranných štúdií.

  Samsonovi vďaka tejto funkcii patrí najvyšší tabuľkový plat. V kuloároch sa o jasnom výsledku hovorilo už od novembra.

  V tom čase zavítal Samson aj na ministerstvo ako poradca Martina Glváča.

  http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/analytik-ivo-samson-riadi-novy-institut-prihlasil-sam.html

  OdpovedaťOdstrániť
 6. zle je rozumiet, najma Vitkovicovi, co je bohuzial na závadu. Asi sa nedá trochu upravit to audio???

  OdpovedaťOdstrániť
 7. ano je to skoda, robili sme co sme mohli, zvuk je uz po uprave, kedze na mieste nemali volny vystup z mixu, takze sa nedal nahrat cisty zvuk z mikrofonov, pouzili sme zariadenie na zaznam zvuku, ktore lezi na stole. zial akustika miestnosti, polozenie hlasu a sposob reci vytvoril takyto vysledok. boli tam aj dve ine kamery, tak sa mozno objavi aj ina verzia, snad bude mat lepsi zvuk.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Nie každý, kto má okuliare na nose, má aj rozum.
  A je smutné, že za tie nezmysly ho náš štát ešte aj platí.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Skoda, ze sa diskusia zvrhla na osobne invektivy, az urazanie. Asi od polovice diskusie ma to dost rusilo.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Len tolko. Pan Vitkovic sa musi naucit zretelne artikulovat a vyslovovat. Tato skutocnost mu bola uz neraz vytknuta. Stale si ju neuvedomil a nasledne sa neukazalo, ze by v tejto oblasti na sebe zapracoval. Pokora k sucnu samotnemu nas uci pocuvat kritiku, vyhodnotit ju a popracovat na sebe samom. Pracovat na sebe samom je totiz ta najistejsia zaruka poriadku veci medzi subjektom a objektom. A teda stav progresu, kedy mozme dufat v pozitivny vysledok.

   Odstrániť
 10. Ty k**** U.S.A. a Cina si sadnu za stol? A Rusko tam nebude...? Deklasoval si sa... U.S.A. bude prosit, vyhrazat sa ale nikdy nebude partner ako Rusko... ak tomu veris co trepes si idiot.

  OdpovedaťOdstrániť