nedeľa 16. novembra 2014

Nechceme vojnového zločinca Porošenka na Slovensku!


16. 11. 2014, Mierové námestie, Bratislava, viac: Nechceme vojnového zločinca Porošenka na Slovensku!

10 komentárov:

 1. marián vitkovič17. novembra 2014, 11:46

  ... chlapci, to je všetko fajn že sa takto rozčuľujete , ... v máji pred budovou Zastúpenia EK v SR sme sa rozčuľovali ešte x- krát tvrdšie a k veci- dokonca som tam ex ante totálne doopekal dnešného predsedu EK J.- C. Junckera , ktorého dnes EP "jemne griluje " len kvoli tomu že spravil z LUX " daňový raj v srdci Európy " ... Alles vergeblich ... - pozrite - Porošenko and comp. má toto na labe - to že sa sem dogúľal má jediný pragmatický , paradoxne , spoločný " UA- SVK- EK " - oligarchický cieľ - teda , aby sa s tým pamprlákom Kiskom, jeho poradcami - no hlavne aj s p. precedom, terajšou vládou SR , ľudmi čo zastupujú SR v inštitúciách EU and comp . znova " železne " uistil že žiadna EU- EK- SR- podpora výstavbe South Streamu - teda projektu južného plynovodu ktorý, o.i., tlačí Putin ale aj Rakúšania - nenastane ... - čož , mimochodom - terajší Slovak pamprla government rád odkýva - lebo - ak ste si nevšimli - tranzitná rúra SPP - Eustream - a teda poplatky z nej , možnosti reverzu , ... udržanie výlučnosti klasickej " strednej " trasy plynovodu - a teda i UKR- poplatky , etc .... - p.preceda and comp. odovzdali pri " znárodňovaní " SPP do paprčiek Ja a Tata , Kretínského , Kellnera ... a vlastne všetkých čo naše parlamenty a vlády " trvale pasú " . Predpokladám že Rakušáci a ich pološtátna rafinéria OMV ktorá týmto blokovaním S. Streamu dosť trpí budú časom " odškodnené " nateraz blokovanou výstavbou / potiahnutím ropovodu do Schwechatu popod Bratislavu rovno ... - čo , mimochodom, bude perspektívne definitívny koniec Slovnaftu ako rafinérie ... etc, etc, etc, .... Jednoducho - fajn že protestujete a rozčuľujete sa - ale - permanentne máte falošný cieľ - tým vaším prvoradým a trvalým - ausgerechnet ako komunistov - by predsa mala byť domáca polit.- oligarchia v celej jej historicko- evolučnej kráse a pestrosti ktorá vás predáva 25 rokov ako serfov za jej dnes už i " integračnú " rentičku - nekompromisne a rovno po " guliach " ! - to by mal byť váš jediný , trvalý - a časom azda i efektívne targetovaný cieľ ... Toto vás ešte furt mám učiť ja ?!? ... nebláznite , nič v zlom .

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úžasne napísané, zábavné a trefné.
   Pán Vitkovič, kedy už začnete písať (nielen komentáre)?
   Čakám na Vaše články!

   Odstrániť
 2. ...Jalal, az na ten Rim to nemalo chybu...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dobrá demonštrácia, škoda, že sa nezúčastnilo viac ľudí. Ale nebudem kritizovať, lebo sám som tam nebol. Určite to minimálne znepríjemnilo Porošenkovi cestu domov, aj keď títo ľudia nemajú chrbtovú kosť. Viď Kiska, usmieva sa tam ako debil.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ty bistu... vas je tam mozno aj celych 30 ... plus zo 20 fizlov... vidiet aky nepomer je medzi tym ako hlasno vas pocut, a kolko vas naozaj je...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. http://www.kss.sk/rubriky/komunisti-na-soc-sietach.html
  Ten chalan (Artur Bekmatov ) ktory do megafonu rozprava ako chunta v Ukrajine nici civilne obyvatelstvo je cuduj sa svetu komunista... Len zabudol chudak, vlastne on ani nevie ako jeho spolubojovnici vyse 50 rokov drancovali celu vychodnu europu, zabudol, ci skor nevie o gulagu a vobec....skoda reci.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vaše myslenie totálne vynecháva zo svojho úsudku kategóriu času.
   To ako keď istá skupina ľudí (tí Vaši komunisti), posielala ľudí do gulagov, to znamená že aj tí noví komunisti by museli zákonite robiť to isté? Prečo? Boli by k tomu nútení nemenným chodom dejín?
   To nie je pravda. Tak isto ako kapitalizmus, tak aj socializmus môže nadobudnúť rôzne formy, ale má svoje základné definičné kritériá.
   Takýto spôsob argumentácie sa dá použiť aj proti kapitalizmu. Veď kto obhajuje kapitalizmus, potom musí zákonite obhajovať detskú prácu a neľudské pracovné podmienky. Stačí si nalistovať Balzaca či Dickensa, ktorí to živo popísali. Ale potom niekto povie: A čo 50. roky v USA? Veď tam bol kapitalizmus veľmi "sociálny"? A my povieme: Áno, bol. Ale jeho základné prvky sa nezmenili.
   A môžem Vás ubezpečiť, že základným prvkom socializmu (komunizmu), nie je zatvárať ľudí do gulagov.
   Ale Vaša výčitka je veľmi častá, takže Vám ju nevyčítam. Len by som Vás chcel vo Vašom myslení poopraviť. Lebo, ako hovoril už dávno Herakleios: Nikdy nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky.
   A socializmus dneška by bol odlišný od minulého (ale podobný vo vzťahu k ekonomickej sfére, aj to len podobný...).

   Odstrániť
  2. Aha, volakedy boli komunisti, a teraz su socialisti. Vysvetlite to tym obetam, a tym ludom ktorych ste ozobracili a znicili im zivoty. V minulosti boli gulag a lager, a teraz su vlaky zadarmo...

   Odstrániť
  3. Nerozumiem otázke.
   Čo ja osobne ako príslušník ľavice mám s vtedajšími obeťami?
   Ja som im nič zlé neurobil. Nemám im čo vysvetľovať.
   To, že niekomu bolo uškodené v mene vysokých ideálov nie je vo svete žiadna novinka. To nemení nič na ideách samotných.
   (Kresťanstvo - odkaz Ježiša Krista, predsa žiadnym spôsobom nekompromitujú križiacke výpravy, on predsa nekázal dobiť Sväté mesto od nevercov, ani nič podobné. Podobne ako Marx nekázal stavať gulagy a nepožadoval visieť na červených nástenkách.)
   A pozor! To, že to v minulosti "istým spôsobom" dopadlo, vôbec, ale vôbec nedeterminuje, ako to dopadne znovu. Takže niet prečo mať zlé svedomie, keď som nič zlé neurobil.
   Vo Vašej logike by sme potom mali od dnešných v miliónoch dolárov platených riaditeľov nadnárodných korporácií očakávať ospravedlnenie za neľudské pracovné podmienky počas priemyselnej revolúcie. Veď oni sú nositeľmi tých istých princípov, ako boli prví priemyselníci a finančníci. Kapitalizmus sa nezmenil: konkurencia a voľný trh, to je stále tá istá mantra. Predsa nikto z nich nepociťuje vinu za premrhané životy miliónov. Prečo by som teda ja mal s vinou pozerať do tvárí obetí akože "komunizmu"?

   Ak sa jedná o ideovú príslušnosť, tak sa hlásim k ekonomickému rovnostárstvu a slobode od konkurencie, nie ku gulagom.
   Ak chcete používať myšlienkovú skratku: komunizmus - gulag, potom ja môžem používať: kapitalizmus - chudoba.
   Stačí sa začítať do sociológie a dozviete sa o prepade strednej triedy (podľa mňa to aj sám na svojej peňaženke cítite).

   A keď sme pri tom. Kto sa ospravedlnil obetiam kapitalizmu?
   Kto oplakal deti za tkacími strojmi, kto si dnes pomyslí na neľudské podmienky vtedajších ľudí na strane jednej a na život "elity" na strane druhej. Len tak pre zaujímavosť, aké to vtedy bolo úžasné: http://en.wikipedia.org/wiki/Chimney_sweeps%27_carcinoma
   Malých chlapcov rodičia predali kominárov. Títo malí chlapci liezli do komínov, kde sa na nich nalepili sadze. Keďže sa nikto nestaral o ich hygienu, sadze sa usadili na ich genitáliách, takže o po pár rokoch mali rakovinu mieška. Ale, na to zabudnime, radšej si pripomeňme gulagy. Lebo iba tam sa trpelo, zatiaľ čo všade inde sa ľudia tešili zo slobody podnikania, však?
   Kto sa ospravedlnil obetiam nekonečného počtu štrajkov? Kto s predstaviteľov štátnej moci sa ospravedlnil svojím občanom za to, že do nich nechal strieľať, aby tak bránil továrnikov a finančníkov?
   Kto sa ospravedlní za dnešné „nevyhnutné“ škrty nám a Vám? Nikto, ale pripomeňme si to, že nie sme v gulagu a máme slobodu. To bude lepšie...
   Finále:
   Zapríčinil ten režim, čo sám seba nazval socialistickým (aj keď taký úplne nebol) zničené životy? Určite áno.
   Zapríčinil kapitalizmus zničené životy? Jednoznačne áno.
   Má kapitalizmus ďalší potenciál na rozvoj, na zlepšenie podmienok života ľudí a planéty? Jednoznačne nie!
   Má tento potenciál viac rovnostárskejšie, ekologicky zodpovednejšie a na iných princípoch postavené usporiadanie? Určite áno.

   A ešte čosi. Nezamieňajte si sociálnu demokraciu a socializmus.
   Socializmus chce iné usporiadanie hospodárskej sféry, sociálna demokracia sa uspokojuje s progresívnym zdaňovaním. Viac tu:
   http://nezavisli.blogspot.sk/2014/07/diferencie-lavice-pravice.html

   Odstrániť