štvrtok 7. mája 2015

Eduard Chmelár: Zjednotení za mier6. 5. 2015, zdroj: ta3.com

viac tu: zjednotenizamier.sk

6 komentárov:

 1. no ten tam vcera dost taral...necudujem sa, ze je v ociach konzerv neskodny, dokonca si s nimi obcas rozumie...ku cti mu sluzi, ze Bielik bluznil este viac...preludnenie, africke deti, holubice mieru, odzbrojenie, cirkevne "autority", kruty minuly rezim...ty vole...len dobruckeho milosrdneho hippeace-velkokapitalu sa zase nic, co sa naokolo deje netyka...Chmelarovo polhodinove tapanie o oteplovani a ochladzovani vztahov sa da ovela vystiznejsie povedat obycajnym obrazkom
  http://i.guim.co.uk/static/w-620/h--/q-95/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2014/9/4/1409840980591/3252b8bb-b89b-44e5-a36d-d6b0fe1c2c95-680x1020.jpeg

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja to naopak vnímam ako zvrat, krok po kroku sa treba oprostiť tých mediálnych klamárov, ktorí sa snažia vyvolávať ďalšie vojenské konflikty, strašia ľudí Ruskou agresiou a sami podporujú vraždenie s ospravedlnením, že je vlastne humanitárne. Časom príde aj na ostatné, okrem toho čakať, že nejaká skupina bude názorovo 100% jednotná, je scestné. Ani by to nebolo dobre. Časom sa odkryjú aj ďalšie klamstvá. Verím tomu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Myslím si, že p. Chmelár je čo sa týka postojov k týmto otázkam konzistentný. Apelovať na Šimečku ako syna disidenta je zbytočné. Niektorí tzv. disidenti sa prejavili v 50-tych rokoch podobne, výzvy na potrestanie buržoáznych nacionalistov a pod.. (Šimečka,Kusý, Mňačko). Lož je vydávan á za pravdu už dávno. Spomeňme si na Powela ako ukazoval umiestnenie jadrových zbraní v Iraku. Aj to bola skúška koľko môžu klamať. Kosovo a bombardovanie Juhoslávie bolo pokračovanie porušovania medzinárodného práva a zase celý svet mlčí. Stačí si pozrieť čo vysielajú naše komerčné TV z americkej tvorby. Všade na svete majú len nepriateľov, ktorí im chcú zle. Našťastie majú misie a vynníkov potrestajú v kažsdej krajine na svete. To je tá ruská propaganda!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. bez ohladu na temu Ruska vo videu, vo vseobecnosti Chmelar (aj s Havranom) by si mal hlavne ujasnit, ze odvolavat sa na idei Francuzskej ci Latinsko-amer. revolucií v jednej vete, a masturbovanie nad mierovo-humanitarnou holubicou, participativnou demokraciou, dialogom v dalsej (co som si vsimol v ich viacerych vystupeniach/komentaroch) je cista schizofrenia...tie idei rovnosti a bratstva, nevznikli mavanim karafiatmi v ruke, spievanim pesniciek, ale na masovej baze ZDOLA (!!!) a vybojovane so sablami, puskami...vzdy ked si aristokracia v historii chranila svoje zaujmy, netarala nezmysly, ale v zarodku poslala oddiely, aby buricov bez milosti zlikvidovali...svoje majetkove listiny si nechranila parcipativnym dialogom a mierovymi vyzvami, ale terorom, pricom jej dnesni poskokovia (hribovia..) nam vymyvaju hlavy hodnotami, moralkou a vselijakymi pokryteckymi zasterkami ...a mnohi (aj z radov lavice) im na to skocili a pridali sa ci uz ucelovo alebo omylom k nim... aj preto takychto "laviciarov" (rektorov sukromnych skol, komentatorov pravicovo-oligarch. medii,..) sucasny rezim s náručou víta...P. (ten prvy prispevok 13:40 je tiez moj)

   Odstrániť
  2. po dopisani prispevku som prepol na BBC, kde davaju povolebne spravodajstvo..ako viete Cameronovci vybabrali so vsetkymi, zabili 3 muchy (labour, ukip, liberal) jednou ranou..dalsi skvely vysledok sterilnej, nudnej, nedoveryhodnej pseudolavice ala sucasna socdem..komplet cele Skotsko sa zmenilo z cerveneho na zlte (ano to su ti referendovi "nacionalisti" co maju v skutocnosti lavicovejsiu retoriku ako Labour)...v duhe zbludena holubica nas opat potrisnila trusem...P.))

   Odstrániť
  3. No, bolo by to fajn, zobrať to do vlastných rúk a ísť na to "tvrdo", ale neide to a to pre dva dôvody.
   1. Tajné služby a ich výzvedná sieť by dnes odhalila veľmi rýchlo takú skupinu, akú vytvorili aktéri Októbrovej revolúcie. Jednoducho, nemáš šancu nahnať toľko ľudí a zbraní a ukryť to pred systémom, niet šance.
   2. A potom, treba urobiť inverziu otázky: "Demokracia, ale pre koho?" na "Revolúcia, ale pre koho?". Väčšina ľudí nechce iný systém, stačilo by im viac zarábať a ponechať si "hodnoty" kapitalizmu. Preto, možno až budúca bieda im znechutí konzum a obráti ich k vytváraniu hospodárskeho života. Takže, hrdinské obete by boli väčšine na smiech a nikoho by neoslovili. Nemožno k ľuďom pristupovať ako v minulosti, teda že strana je Veľký predvoj, ktorý ma proletariát nasledovať. Kapitalizmus vytvoril moderný subjekt, preto k nemu pristupovať zodpovedajúcim spôsobom. Nie sú to mužíkovia a roľníci, ktorým treba zjednodušene vysvetliť ako majú pracovať pre socializmus.
   Preto jedinou reálnou cestou je vytvárať štruktúry zdola, napojením na hospodársky život (tak sa mi javí). Lebo všetko ostatné okliešťuje individualitu. Aj keď sa nám západný individualizmus nemusí páčiť, je to jednoducho východisko, s ktorým treba počítať... Toľko zatiaľ...

   Odstrániť