nedeľa 7. júna 2015

Témou dňa v EÚ je imigrácia: Chápeme však jej pravé príčiny a sme ochotní ich odstrániť?

KPT. KLOSS | Vzdor - strana práce

"Nemáme problém s imigráciou, máme problém s kapitalizmom."

Poďme priamo k veci. Kapitalisti riadiaci Európsku úniu pobúrili svojich vlastných občanov snahami usídliť v Európe migrantov. Obyvateľov skutočných kapitalistických demokracií s obmedzenými zásahmi štátu, preto aj s ideálnym trhovým prostredím. Politici, rozumej sluhovia kapitalistov, vo všetkých „nezávislých“ médiách vytrvalo a dookola kladú „základnú“ otázku: „Súhlasíte s príchodom migrantov do svojej krajiny?“ ako keby odpoveď mala podľa nich nejaký vplyv na ďalšiu migráciu. Ako by ju mala vyriešiť alebo aspoň obmedziť. Pritom celé tajomstvo migrácie je ukryté v tom, že nesprávne kladú „základnú“ otázku. Otázka má znieť: „Chápete príčiny migrácie a ste ochotní ich odstrániť?“, lebo len tak sa dá migrácia zastaviť.

Na okraj: Logicky, ak chcem odstrániť nejaký jav, tak musím najprv pochopiť príčiny, ktoré ho spôsobujú a potom tie príčiny odstrániť. Ináč jav bude pokračovať bez ohľadu na to, či s ním ľudia súhlasia alebo nie.

Okrem „základnej“ otázky si kapitalisti kladú ešte množstvo „podotázok“, na ktoré nechcú, alebo nevedia odpovedať. Napr., prečo je Európa zaplavovaná cudzincami? Prečo tí cudzinci nechcú ostať doma, žiť tam a pracovať? Odpoveď je veľmi jednoduchá a znie: „Nie sú schopní vo svojej rodnej krajine prežiť.“


Príčiny migrácie

1.Ekonomické príčiny

Ich rodnú krajinu rozkrádajú a rabujú vyspelé kapitalistické demokracie. Rabujú ju spolu s domácimi kapitalistami, ktorí si žijú v neuveriteľnom blahobyte, zatiaľ čo zvyšok populácie je úplne zúfalý, nevie čo má robiť, aby prežil.

2.Bezpečnostné príčiny

Keď sa v krajine vytvorí sila, ktorá chce zabrániť vývozu majetku z vlastného štátu do cudziny, je európskymi a americkými kapitalistami nemilosrdne odstránená. Európski a americkí kapitalisti tam skryte alebo otvorene rozpútajú občiansku vojnu na základe národnosti alebo náboženstva. Po prípade vojnu medzi rôznymi štátmi a nahradia pokrokovú silu čímkoľvek, čo im umožní pokračovanie drancovania štátu. Na výber majú fašistických diktátorov rôzneho typu, náboženských a národnostných fanatikov.

Príčiny migrácie nútia obyvateľov drancovaných štátov k týmto dvom krokom:

1.   Opustiť svoje vlastné domovy a pakovať sa do blahobytnej Európy

2. Pokúsiť sa zmeniť spoločenské a ekonomické vzťahy, to znamená rozpútať národnú oslobodzovaciu a socialistickú revolúciu

Krok číslo 2 je pre kapitalistov Európy neprijateľný v žiadnom prípade ho nesmú pripustiť. Ostáva jediné riešenie a to krok číslo 1. Preto migrácia sa deje zo súhlasom európskych kapitalistov. Migrácia pomáha európskym kapitalistom vyriešiť niektoré problémy dokonca aj vo vlastnej krajine.

Vyriešené problémy:

1. Odstránili nebezpečenstvo revolúcie v nimi vykrádanom štáte, lebo zúfalí, hladní ľudia odchádzajú preč. V štáte sa nehromadia a sú dokonca presvedčení, že si ohromne pomohli.

2. Prílev emigrantov do ich vlastnej krajiny zráža cenu práce. Prečo? Každý kapitalista, ktorý chce uspieť na voľnom trhu musí predsa minimalizovať náklady. Keď si uvedomíme, že cena suroviny, strojov a energie na výrobu nejakého výrobku je v podstate pre každého kapitalistu rovnaká, dá sa šetriť jedine na ľudskej práci. Migranti sú jednoznačne lacnejší, lebo sú menej nároční. Kapitalista ich musí zamestnať. Spomeňte si na buržoáznymi médiami odhalené prípady rôznych „pracovných“ táborov, kde otrockou prácou zdierajú migrantov.

3. Migranti odpútavajú pozornosť vlastného obyvateľstva od skutočných príčin ich problémov. Od toho, že tie problémy spôsobujú kapitalistické protirečenia, súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov a z toho plynúce privlastňovanie si vytvorených hodnôt. Kapitalisti nechcú, aby ľudia začali uvažovať o možnostiach zmeniť spoločenskú situáciu. Preto ich kapitalisti prefíkane orientujú na nenávisť proti prisťahovalcom a presviedčajú ich pomocou svojich pravicových, národných a kresťanských politických strán, že príčinou ich problémov sú migranti, či iné, na okraji spoločnosti marginalizované a v totálnej chudobe žijúce skupiny.


Kapitalizmus svojou deštrukciou spôsobuje masovú migráciu


Kým začnete namietať, že kapitalizmus má aj svoje vlastné riešenia migrácie, tak si uvedomte tieto fakty. Z toho, čo bolo povedané, jasne vyplýva, že kapitalisti nikdy neobmedzia a už vôbec nezabránia migrácii do Európy, lebo im vyhovuje. Kapitalistom, boháčom nikdy nešlo o ich národ, obyvateľstvo, vlasť, ale len a len o ich majetok a zisky.

V domovských krajinách migrantov kapitalisti majú lacné suroviny, lacné poľnohospodárske produkty a hlavne lacnú pracovnú silu. A to všetko môžu využívať jedine vtedy, keď budú tieto krajiny udržiavať v sociálnej nestabilite. Nespoliehajte sa na bezpečnostné opatrenia Európskej únie. Nič z toho nedokáže zastaviť prílev migrantov. Samotní obyvatelia Európskej únie ich budú pašovať dovnútra, lebo na tom budú zarábať. Rozbehnú biznis s predajom ľudí, žien, detí, ľudských orgánov, a to všetko sa bude diať pod ochranou najbohatších európskych kapitalistov a politikov. Napr. pre nezamestnaných v Taliansku a Grécku vzniknú nové možnosti, ako sa umiestniť na trhu práce. To sú asi tie nové povolania, o ktorých blúznia obdivovatelia kapitalizmu.

Na okraj.

Bude veľmi zábavné sledovať„skutočné“ hodnoty európskej kresťanskej kultúry a kapitalistickej demokracie, ako tolerantnosť, právo na slobodné vyznávanie svojej viery, právo na slobodný život mimo ostnatých drôtov a podobne o čom demokrati tak radi rečnia …..


Aká musí byť odpoveď na „základnú“ otázku, aby sa zastavila migrácia do Európy? Áno, chápem príčiny migrácie a chcem ich odstrániť. To sa dá vyriešiť jedine zmenou spoločenského zriadenia. Odstránením kapitalizmu a nastolením socializmu. A bude po migrácii.

Kpt. Kloss, Vzdor - strana práce, Spiš

Zdroj: vzdor.org

10 komentárov:

 1. "A bude po migrácii" - to teda rozhodne bude, pretože v socializme boli hranice priam nepreniknuteľné, a hlavne sa utekalo od nás, nie k nám :)
  Inak sa dá s niečím aj súhlasiť, hlavne s tým, že príčiny sú hlavne ekonomické, teda roztváranie pomyselných nožníc medzi Severom a Juhom. Niektoré veci sú ale nezmysly. Napr. to s tou lacnou pracovnou silou - problém je v tom, že pracovnej sily je už i tak nadbytok, vzhľadom k automatizácii výroby / nárastu produktivity práce, a jej cena sa stáva čoraz menej dôležitou v celkovej cenovej kalkulácii. Už obzvlášť nie je dopyt po nekvalifikovanej práci. Počítajte napr. u Kellera. Ďalej, hranice pre presuny kapitálu medzi krajinami sú dávno odbúrané, ak kapitalista potrebuje lacnú pracovnú silu, prečo by si ju mal dovážať niekam do Švédska, keď môže do tej Afriky či Ázie premiestniť celú výrobu? Okrem toho, väčšina imigrantov z Afriky neovláda ani len jazyk hostiteľskej krajiny, už nehovoriac o pracovnej kvalifikácii. Kde sa takýto človek zamestná, v situácii keď aj "naši" ľudia majú obrovský problém si nájsť prácu? Nuž, pravdepodobne nikde, vznikne z nich vrstva dlhodobo nezamestnaných, čo dostatočne dokladuje aj situácia v krajinách západnej Európy. Vytvoria sa getá, v ktorých bude bujnieť kriminalita a drogy.
  Ďalej, problémom je obrovský prírastok obyvateľstva v týchto krajinách, spôsobený nielen akýmsi nedostatkom vzdelania či nízkou životnou úrovňou. Úlohu tu hrajú aj tradície týchto krajín, kde je množstvo detí vecou prestíže, tak muža ako aj ženy. Riešením však nie je vysielať prebytky populácie kolonizovať okolité krajiny.
  Nech sú príčiny akékoľvek, náš terajší problém to nevyrieši. Je potrebné stopnúť vlnu prisťahovalectva za každú cenu, nech si tam teda robia u seba doma tú socialistickú či akú revolúciu. No a my budeme zase riešiť svoje problémy, ktorých máme aj bez prisťahovalcov dosť.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. aha, uzivat si vydobitky vykoristovania tretieho sveta to hej, ale ked ich to vyzenie z icj krajiny tam sa uz idete branit, ake slachetne...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemám zrovna pocit, žeby som si "užíval výdobytky vykorisťovania tretieho sveta"... aspoň môj plat tomu nenasvedčuje :)
   Vy si niečo také užívate? :)

   Odstrániť
  2. zijete v kapitalizme, nevyhneme sa tomu nikto, uz ten pocitac, cez ktory komunikujeme mame vdaka nerastnym surovinam a praci tretieho svet...

   Odstrániť
  3. ...a kvôli svojej práci snáď nie?
   Takže teraz keďźe žijeme v kapitalizme, máme ako spáchať hromadnú samovraždu a nechať si zdevastovať celú spoločnosť prisťahovalectvom s neprispôsobivými imigrantmi? Prepáčte, ale ja nie som masochista, netrpím na túto sexuálnu úchylku :) Ak chcete vyvolávať nejaké pocity viny, odporúčam obrátiť sa na Fica, Pentu, J&T etc. Výber je bohatý :)
   Nie, my si nedáme už i tak zdevastovanú a rozkradnutú vlasť ešte viac zdevastovať.

   Odstrániť
  4. nie, nemate spachat samovrazdu, ale nemate stavat mur okolo "vasho" kapitalizmu, ale ho odstranit, ak naozaj nechcete znicenu krajinu a prichod zufalych ludi

   Odstrániť
  5. Aha, čiže ak nechceme "znicenu krajinu a prichod zufalych ludi", tak máme odstrániť všetky imigračné obmedzenia a imigrantom najlepšie aj sponzorovať jednosmernú letenku do Európy :D
   To je ako "keď naozaj nechceš aby ťa vykradli, nezamykaj a nechávaj stále otvorené dvere" :D
   No, myslím, že debata takejto úrovne je naozaj stratou času. Zjavne je tu niekto v zajatí ideologických doktrín :)

   Odstrániť
  6. vy zajatec, kde pise o odstraneni imigracnych obmedzen a sponzorovani leteniek? ale je fajn, ze ste sebakriticky...

   Odstrániť
 3. čo sa týka lacnej pracovnej sily, tak je skoro rovnaká všade vo svete, aj tu. rozdiel je v tom, že v takej indii, alebo číne zamestnávateľ neplatí za zamestnanca povinné odvody a preto je tá "sila lacnejšia". ak prídu sem, tak tie odvody a minimálnu mzdu zamestnávatelia budú musieť platiť, a lacná sila bude taklá ako aj teraz.
  všade kde bolo takéto prisťahovalectvo, to viedlo k zničeniu pôvodného obyvateľstva (amerika, austrália)
  a to aj vtedy bol hlavný nápor tých prisťahovalcov hlavne chudobní a prenasledovaní ľudia (napr. íri po hladomore, vysťahovalci z uhorska, utečenci po vosr........) číňania sa zatiaľ tlačia do tibetu.
  veľkí humanitári z us postavili od mexika plot z ostnatého drátu.
  prijatie utečencov nie je riešením problému. len presun.
  800 je kvóta na rok. ten stav môže trvať aj 20 rokov. to je mesto strednej veľkosti.
  myslíte si, že mu vytvoria chotár v tajnom sudcovskom mestečku pri pezinku? alebo v prezidentskej zvernici v topoľčiankach? nie, oni budú chránení plotmi a kamerami a utečencov namačkajú medzi nás, aby sme sa navzájom zabíjali.
  tu niet humánneho riešenia.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. vy chcete byt ako velki humanitari z us?
   socializmus, alebo barbarstvo

   Odstrániť