nedeľa 21. júna 2015

Užitočný Kotleba

Nezávislí

Mnohí dodnes nechápu, ako bol možný holokaust, nacizmus, fašizmus, Hitler. Zároveň nám však uniká, že v súčasnosti mnohí ľudia na svete zažívajú podobné situácie, za ktorými ale tentokrát stoja naše krajiny. Sme tak sami svojim spôsobom občania Hitlerovho Nemecka, ktorí si iba plníme naše pracovné povinnosti a večer sa ideme zabaviť. O spojitosti kapitalizmu a fašizmu som písal už dávnejšie, dnes to skúsim inak.

Kapitalizmus je v kríze. A jeho zákony sú neúprosné. Buď budeš zarábať, alebo ťa zhltne konkurencia. Keď už nie je kam expandovať a koho viac vykorisťovať, ponúka sa jednoduché riešenie. Voláme to "kreatívne ničenie". Treba zničiť, čo bolo vytvorené, aby sa mohlo znova budovať, investovať, maximalizovať zisk. Zbraní je dosť, len ľudia sú proti. Preto potrebujeme nositeľa konfliktu. Hrdinov a antihrdinov. Zatočili sme s diktátormi, nahradili sme ich ISISom (alebo SS?). Organizáciou, ktorá šíri strach a prísny poriadok, čo vám to pripomína?

Medzi dve kapitalistické superveľmoci sme zasiali semienko Majdanu, ktoré prerástlo do ozbrojeného konfliktu. Mapu sveta sme tak posiali konfliktami. Môžeme sa teda spokojne vybrať na konferenciu o globálnej bezpečnosti do samého srdca Európy - Bratislavy. Čakali by ste ľudí v uliciach, niekoľko tisícové davy demonštrujúce proti takýmto gaunerom zasievajúcim smrť kvôli ziskom? Nie, nie, ľudia majú iný problém. Jeden druhého.

Na hlavnej stanici práve Bratislava prijíma prisťahovalcov z ostatného Slovenska. Sú spravodlivo nahnevaní na pomery, v ktorých žijú. A na prisťahovalcov, ktorých sa boja, že by ich mohli stiahnuť ešte nižšie. Nevedia si predstaviť, čo prežíva človek utekajúci z vojnou či hladomorom rozvrátenej krajiny podobne, ako si bratislavská kaviareň nevie predstaviť, aké je to žiť v koži mladého Slováka, ktorého už nič nečaká a vidí v ňom len škreta z Mordoru.

Ľudia sa topili v Stredozemnom mori, boli sme rozhorčení. A tak nám ich pridelili kvótami a my sme nahnevaní. A oni sa usmievajú do kamery, dohadujú rozmiestňovanie ďalších vojakov a ťažkej techniky. Prilievajú olej do ohňa nenávisti, nacionalizmu, rasizmu a fašizmu, a chystajú sa kreatívne ničiť už aj u nás doma.

Môžete podporiť na: vybrali.sme

5 komentárov:

 1. ...popod okna Globsecu (fackujuceho strawmana Volodju) pochoduju cierne bagandze...taky righty-komix by nevymyslela ani najcynickejsia ohava...P.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. "Dnes sa v Bratislave stretlo toľko hnedých bláznov... Čerešničkou na torte bol John McCain." (MB)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ...clovek sa vo svojej malosti obracia proti mensim - dovtedy mozu byt vojny.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Semienko majdanu zasiali Ukrajinci, ktorí mali plné zuby svojej kleptokracie.

  A inak, všetko ostatne v članku je znôška blbostí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. mas svatu pravdu, po Majdane uz ziadnu kleptokraciu ani oligarchiu nemaju...P.

   Odstrániť