streda 1. júla 2015

Jean-Luc Godard: Mali by sme zaplatiť Grécku 10 € za každé "a preto"

LIA PAVLOU | Greek Reporter

80-ročný otec "Nouvelle Vague" (Francúzskej novej vlny - smeru v kinematografii), Jean-Luc Godard, vždy vyjadroval sympatie k starovekému i modernému Grécku. Minulý rok odmietol ísť do Cannes na premietanie svojho filmu "Film Socialisme" (ktorý od 14. júla uvedú do kín v Grécku) vysvetľujúc, že: "problémy ako ten grécky mi neumožňujú byť s vami." Pár dní potom povedal, že: "celý svet je dlžný Grékom."

V jeho rozhovore pre "Guardian" z 13. júla vysvetľuje svoj problém a ponúka riešenie gréckej krízy: "Gréci nám dali rozum a my sme im za to dlžný. Aristoteles bol ten, ktorý vyjadril zmysel slova a preto. Miliónkrát, keď robíme dôležité rozhodnutia, používame toto slovo. Je čas, aby sme zaňho začali platiť."

A tak navrhuje, aby: "zakaždým, keď použijeme slovo a preto, zaplatíme 10 € Grécku a behom jedného dňa bude po kríze a Gréci nebudú musieť predať Panteón Nemcom. Máme technológiu potrebnú na detekciu, všetkých tých a preto na Googli. Môžeme za ne účtovať aj cez iPhony. Zakaždým, keď Angela Merkelová povie Grékom: "Požičali sme vám peniaze a preto musíte zaplatiť úroky" najprv zaplatí za autorské práva.

zdroj: eu.greekreporter.com

Godardova úvaha vychádza z Aristotelovho definovania sylogizmu.

1 komentár:

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Výměna kdekoli - Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovedaťOdstrániť