utorok 18. augusta 2015

Hanba Bratislavy

IVAN DUBOVSKÝ | Nezávislí

V mestskej časti Bratislavy - Ružinov už roky hyzdia životné prostredie ruiny bývalého obchodného domu (Tomášikova ulica) a verejného WC (Drieňova ulica).

Obyvatelia sú ukrátení o dostupnosť úplného sortimentu potravín, priemyselného tovaru, ošatenia a služieb. Naviac vyše 25 rokov musia denne znášať následky chýbajúceho hygienického zariadenia.

Budovanie nových obchodných priestorov drasticky zaberá vzácnu ornú pôdu, a tu leží nevyužitá... Veď je to proti zdravému rozumu!

Občania právom nadávajú na neschopnosť poslancov mestského zastupiteľstva obnoviť oba projekty. Je to hanba nielen Ružinova, ale celej Bratislavy!


Zrúcaniny obchodného domu


Vyše 25 rokov nefunkčné verejné WC

Text a foto: Ivan Dubovský

2 komentáre:

  1. Bratislava je časovaná bomba. Pomer cena nájmu bytu a platu je už dosť drastická. Všetci východniari, ľudia zo stredu a severu, čo tam študujú, alebo aj študovali inde, tam plánujú žiť a doprava kolabuje, infraštruktúra je v katastrofálnom stave. Chýbajú desattsíce bytov pre mladých, chýba metro, verejná doprava je drahá, parkovacie miesta žiadne, životné prostredie v dezolátnom stave, dialnica každé ráno od 7:00 do 9:30 uplne zapchatá, (jeden voľný pruh), ale stále tisíce a tisíce mladých ľudí z celého Slovenska, ktorí prichádzajú splniť si svoj karierny sen po škole. Nečudo, doma ich nič nečaká. Toto je téma ako stvorená pre novú ľavicu. Len kde je? Žiadna nie je.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. "Obyvatelia sú ukrátení o dostupnosť úplného sortimentu potravín, priemyselného tovaru, ošatenia a služieb"
    V Ružinove... V Bratislave... Málo obchodných centier :D

    OdpovedaťOdstrániť