sobota 19. septembra 2015

Stromy vyrúbali, opachy postavali

IVAN DUBOVSKÝ | Nezávislí

V Bratislave po zmene politického systému „demokrati“ vyrúbali tisícky stromov. Za obeť kapitalistickému besneniu. Proti prírode a obyvateľom padli aj stovky stromov, ktoré boli zákonom chránené.

Na miesta živých organizmov postavali tisícky oceľových opách, ktoré „hrdo“ hlásajú, že je u nás neobmedzeným pánom biznis a kapitalizmus. V počte opách sme veľmoc. V predvolebnom období sa z bilbordov vyškierajú kandidáti za poslancov. Vraj kandidáti – samozvaní – „ľudu“. Medzi nimi sú aj chameleóni, čo zmenili politickú stranu 4 – 5 krát. Čo tam po obyvateľoch mesta, ktorí dýchajú smog miesto vzduchu. Hlavné, že vládnuca „elita“ nezaslúžene vysoko honorovaná si môže aj desaťkrát ročne prepracované údy a hlavu od ničnerobenia zrelaxovať v prímorských strediskách. Podvedení voliči im však opakovane dávajú hlasy a umožňujú im ryžovať aj vyše 20 rokov.

Volebný systém treba zmeniť! Počtom bilbordov na meter štvorcový sme iste na svete na prvom mieste. Na byty, jasle, škôlky, školy, školstvo, zdravotníctvo, cesty, dôchodky, platy nie sú peniaze. Je to smutné prvenstvo tejto chorej a skorumpovanej hlúpej spoločnosti.
Foto a text: Ivan Dubovský

12 komentárov:

 1. úplne blbý článok.
  veď treba potláčať invázne rastliny a zaburiňovanie pozemkov ako vidno na obrázku tomášikovej z 1979.
  a obrázok z bajkalskej v minulosti nám ukazuje topole, ktoré predsa spôsobujú alergie.
  na povinnosti odstraňovať buriny máme predsa zákony. a proti alergénnym topolom isto išlo niekoľko petícií.
  autor, tvoja nostalgia je zbytočná, dnes žijeme v realite. obnovovanie zelene jednoznačne povedie ku konfliktom s investormi, architektmi a výbormi na "rozvoj" obcí=politikmi. a na ich strane je väčšina ľudu, teda ich voliči, kapitál a silové zložky. je to vopred prehratý boj. na to aby mohla zas prosperovať zeleň, musia byť tie menované zložky z planéty odstránené a to by viedlo k likvidáciám a genocídam, proti čomu sú zas zákony aj autori tejto stránky.
  rovnováha nie je možná. napísanie takéhoto článku je preto podnecovanie ku genocíde.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ...ano, uplne blby komentar, a ako inac - anonymny...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jediné s čím sa dá v tomto článku súhlasiť je ,,Volebný systém treba zmeniť" Len otázne je ako.. Určite nie tak, aby sa tu na desiatky rokov zapelešila jedna strana. Chce to komplexnu analyzu. Jedina cesta je viac demokracie.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vy ste vtipálek, v kapitalizme demokraciu :))

   Odstrániť
  2. pre demokraciu neni podstatne ci je v kapitalizme alebo v socializme, aj ked pravdupovediac v socializme som ju este nevidel.

   Odstrániť
  3. Ešte nebola väčšia demokracia ako v socializme.

   Odstrániť
 4. demokracia je vláda ľudu, teda niečo ako ľudácky režim. nerozumiem, prečo toľký potom bývalých ľudákov vlastne odsudzujú, a pritom sa dožadujú ich vlády. je to oxymoron.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Učiť sa, učiť sa, učiť sa.

   Odstrániť
  2. Demokracia je vláda ľudu, teda niečo ako komunizmus. Nerozumiem preto, prečo toľký potom čínsky režim vlastne odsudzujú a pri tom sa dožadujú vlády ľudu. Je to oxymoron.
   Pochopili ste to? To, že sa niečo dajako nazýva, neznamená, že to také je. Tak ako ľudáci neboli demokraciu, tak ani Čínsky režim nie je demokraciou. Keby som si založil diktatúru, ktorú by som nazval: "Krajina všeobecného dostatku, šťastia, vzájomnej harmónie a porozumenia", potom by každá kritika mojej štátnej polície, ktorá by zabíjala nevinných bola neopodstatnená, pretože mojej diktatúry ide práve o tie hodnoty, o ktoré sa usilujú západní demokratickí politici?
   Nenechajte sa zmiasť slovíčkami...

   Odstrániť
 5. Kritika výrubu stromov pekná a správna, len neviem, čo do má do činenia s kapitalizmom. Už čakám len "fuj, aké počasie je cez víkend, zas prší - to všetko ten hnusný kapitalizmus" :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. rúbu stromy pre bilboardy...to to má spoločné s kapitalizmom

  OdpovedaťOdstrániť