sobota 14. novembra 2015

Chcete zastaviť terorizmus? Zastavte kapitalizmus.

XEBICHE | Nezávislí

Útoky v Paríži a následná reakcia na ne ako na útoky na ľudstvo a humanitu ukazujú pokrytectvo „nášho“ sveta a tak trochu i samotnú príčinu, prečo sa udiali.

Podobné útoky sú na dennom poriadku v krajinách, ktoré zjavne nepokladáme za súčasť „nášho“ sveta, hoci z nich čerpáme nerastné bohatstvo, či chodíme na dovolenku a do ktorých na oplátku vyvážame vojnu. A tá sa k nám obratom vracia.

Ak necháme dopustiť, že denno denne po celom svete deťom umierajú rodičia, súrodenci, blízki bez povšimnutia, či práve v dôsledku aktivít „nášho“ sveta, nemôžeme sa čudovať, že vyrastajú ľudia, ktorí už neveria na život pred smrťou, pre ktorých sme ľudia, ktorí ich berú za menejcenných. Náboženstvo sa v takej situácii stáva srdcom sveta bez srdca, ako hovorí Marx. Kde ste kedy videli podobné pohnutie v prípade útokov v Iraku, Afganistane, Líbyi, Sýrii, Jordánsku, Palestíne, Libanone, Nigérii, Somálsku, atď. Je však pravdou, že najväčšie protesty v histórii ľudstva boli proti vojne v Iraku, no s tými si naši vedúci predstavitelia vytreli...

A dnes sa zdá, že Bushovu nekonečnú vojnu proti terorizmu si osvojili všetci kapitalistickí politici. Pre nich sa nič lepšie ani udiať nemohlo, aby mohli začať zavádzať „opatrenia“. Marián Vitkovič len pred dvoma dňami upozornil na bezprecedentný stav v globálnej ekonomike, ktorý podľa neho znamená začiatok megaprúseru. Ekonomická základňa kapitalizmu sa rúca a tak siaha po fašizme. Po fašizme islamskom i našom. Urobil to v minulosti, robí to aj dnes.

Politici nás idú chrániť. Ďalším zbrojením a silou. Akoby bomby mali zabezpečiť mier. Orwell nepísal svoju knihu (1984) ako návod, ale varovanie. Vojna nie je mier. Samozrejme, voči násiliu sa treba brániť, ale obránia nás tí, ktorí ho spôsobili? Kapitalizmus potrebuje odviesť pozornosť od svojej zodpovednosti a podhadzuje nám starú známu nenávisť medzi sebou. Neskočme mu na to. Nenechajme sa vmanipulovať do ďalšej vojny, v ktorej budeme umierať v záujme kapitálu.

Je načase zastaviť terorizmus zastavením jeho pôvodcu.

Podporte na vybrali.sme

11 komentárov:

 1. Ked začiatkom leta ľudia v diskusiach tvrdili, že na tých člnoch v stredozemnom mori sú vojaci Daash, tak sa mainstreamoví komentátori smiali. Dostali sme facku a karavána ide dalej. Máme to tu zase, ideme posilňovať vojenský vplyv. Ale kde? Ved už dnes sa začali v Paríži Gerillie vojny a bitky. Toto nebol teroristický útok vážení. Toto je gerillovská bitka. Toto čaká metropoly Europy. Ich historické centrá sú na to ako stvorené. čím väčšie mesto, tým lepší terén. Áno máte pravdu, že socializmus atd. Lenže čo my ako prvé musíme spraviť, je uzavrieť hranice a prísne kontrolovať vstup. Okamžite. SOcializmus nesocializmus. Tu končia srandy, Daash bojovníci sú v západnej Europe a je ich veľa. Dneska to na Ta3 dobre povedal analytik Žitný, že stačí sa pozrieť na eu elity v podobe ožratého Junkera, ako chytá za hlavy eu premiérov. Orbanovske dočasné riešenie je nad zlato. Lebo tu končí sranda.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ak zostanú ľudia ako ty na vonkašej strane tých hraníc, tak to bude mať logiku. Inak nie, lebo ty si len další breivik...

   Odstrániť
  2. neviem kto je brievik, ale pan kapitalisto, asi si evidentne nepochopil kde sa dnes nachadzame.
   Pozri si, ako sa k tomuto problemu postavila Kurdistan Workers' Party (PKK).

   Odstrániť
  3. neviem kto je breivik, pan kapitalisto ... alebo ako spoznať fašistu šíriaceho svoju nenávistnú agendu, v prezlečení za socialistu ...

   Odstrániť
  4. No tak ehmm.. máme tu fanúšika ISIL., nemá význam s tebou diskutovať. čau
   p.s. áno máš pravdu, nenávidím ISIL

   Odstrániť
  5. Islamský štát nenávidí sýrskych utečencov, lebo odmietajú bojovať po boku islamského štátu za návrat stredovekého feudalizmu a radšej utekajú do multikultúrnej európy.
   Islamský štát nenávidí Európu, lebo týchto sýrskych utečencov ľudsky prijala.
   Breivikovci nenávidia sýrskych utečencov a proti všetkej logike ich označujú za bojovníkov islamského štátu.

   Utečenci zo Sýrie sú naši spojenci a nie naši nepriatelia. Odmietli bojovať za islamský štát, odmietli ho podporovať.

   Breivikovci sú užitoční idioti islamského štátu.

   Odstrániť
  6. takto ti odpoviem, lebo si slušne zareagoval na rozdiel od trolla hore. Áno máš pravdu, že IS nenávidí utečencov a že utečenci sú prevažne obete vojny a treba im pomôct. Utečencami budeme možno zachvíľu aj my, bez naivity.. Je ale dokázené, že medzi nimi sú aj bývalí vrahovia. Nemusia to byť nutne ISIL bojovníci, sú to rozni chlapi príslušníci gangov, ktorí sa živili vraždením, predávaním do troctva, unášaním a následným vydieraním - skrátka všetkým čo patrí k podobnej vojne, niektorí sú IS, niektorí bývalí povstalci, iní zabíjali čisto iba pre biznis. AJ oni samí sú svojím spôsobom obete vojny, kde je vždy viac strán. To ale neznamená, že sú hodní pomoci.
   http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/481625/mloci-su-tady-a-fcil-se-enem-ceka-az-kdosik-rekne-fcil.html
   Liberáli z N, Kiska atd toto nevedia pochopiť. Nazývať ale ľudí odhodlaných bojovať proti fašizmu fašistami, je podlé trollovanie a zámerné rozoštvávanie. Situácia je taká, že sme zaspali veľa rokov a niektorí sa ešte evidentnee nezobudili.

   Odstrániť
 2. A ešte som chcel dodať jednu vec. Naši chlapi a ozbrojené zložky na toto nie sú pripravené. Veď si len predstavte slovenských policajtov. Kto tvorí policajný zbor. Pri všej úcte ak to preženiem kadejakí polomentálne postihnutí jedinci, čo vyštudovali čašníka na učilišti, spravili maturitu a po 2 rokoch po známosti vyštudovaní na Pol. akadémii idú vyberať pokuty. Toto sú bojaschipní chlapi? Zrušili sme základnú vojenskú službu, mladých chlapov je málo, ešte k tomu obéznych a nič nevedia. Tu už nepomôže ťažká vojenská technika, štíhačky, tanky.. to je partizánsky boj v historickom centre nejakej metropoly, to je boj chlap na chlapa, často aj s nožikmi v rukách, v izbách, malých uličkách. A teraz sa pozrite na Dassh (ISIL) bojovníkov, sú od mala cvičení, vedia ovládať boj na krátko, obsluhovať samopal, golumet.. nebudem ani pokračovať radšej. POložme si otázku, kde sme oni a kde sme my?
  P.s. týmto v žiadnom prípade nechcem schvalovať a podporovať nejaké pochybné fašisoizdné hnutia ako vzdor kysuce, pospolitosť a pod. Len narážam na súvislosti a krátku budúcnosť.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nenechajme sa vmanipulovať do ďalšej vojny, v ktorej budeme umierať v záujme kapitálu.

   Odstrániť
 3. Fašisti sa už aktivujú. Chcú nás zatvárať do hraníc, zbrojiť a rozpútať ďalšiu nekonečnú vojnu proti novému zlu, ktoré stvorili pri tej predchádzajucej...

  OdpovedaťOdstrániť