utorok 6. marca 2018

Sľúbili sme si lásku

XEBICHE | Nezávislí

Tak moment!

V 89-tom som mal 7 rokov, stál som na námestí a štrngal kľúčikmi, aby som mal slobodu a demokraciu. Dnes žijem v kapitalizme, ktorý inštitucionalizuje mafiánske spôsoby, denno-denne musím zovšadiaľ počúvať ako ľudia neveria vláde a musí padnúť, hoci vzišla z volieb. Hovoriť vlastné názory môžem len s rizikom, že si zhorším moje postavenie na pracovnom trhu. Na každom kroku sa na mne obohacuje hŕstka zbohatlíkov a permanentne som ohrozený vraždami, terorom a vojnou.

Mám toho dosť! Áno, ľudia sa hnevajú, nemajú dôveru, ale nielen k Ficovi a SMER-u. Naše médiá, mimovládky, opozícia a prezident nás chcú ale presvedčiť, že riešením je odchod SMER-u. Zovšadiaľ počuť, že tu máme oligarchický systém, mafiu, vraždu novinára. Ale to tu máme od 89-teho!

Ak aj SMER ponúkne relevantné argumenty, že bývalá vláda nafutrovala Vadalovcov, ministerka vyvráti tvrdenia hysterickej Nicholsonovej, policajný prezident vysvetlí postup polície, všetko sa snažia prekričať médiá, mimovládky a opozícia s tým, že "FICO, SKONČIL SI!".

O oligarchizácii nám hovoria médiá, ktoré patria oligarchom. O mafii politici, ktorí s nimi raňajkujú, či dovolenkujú. O odkaze Jána Kuciaka, ktorý písal o daňových únikoch, Matovič a Kiska.

Zovšadiaľ počuť, ako sa svet pohoršuje nad Slovenskom a pritom tí mafiáni, o ktorých sa tu rozpráva majú základňu v Taliansku. Vraždia sa novinári po celom svete aj v mekke tejto kapitalistickej demokracie, v USA. Na Ukrajine stále tlie oheň vojny, ktorá tam prišla po podobných procesoch, aké máme dnes u nás. A keď na to niekto upozorní, novinári sa smejú. Tí novinári, čo s Kiskom leteli do USA, ktorí nevideli fašistov na Ukrajine, ktorí schvaľovali vojnu v Iraku na základe vykonštruovaných obvinení.

Ja sa nenechám "oPENTAť", ani "zESETovať". Nechcem, aby mi ďalšie roky vládli mafiáni, oligarchovia, zlodeji, fašisti, skrytí, či otvorení, figúrky natreté namodro, ani na červeno. Nechcem, aby moje deti vyrastali v takomto systéme. Chcem slobodu a demokraciu!

2 komentáre: