štvrtok 3. januára 2019

Od roku 1945 po dnes zabili Spojené štáty americké od 20 do 30 miliónov ľudí

Manlio Dinucci | Global Research

V sumáre ich ostatného strategického dokumentu - 2018 Stratégia americkej národnej obrany (ktorej celý text je utajený) - Pentagon tvrdí, že “po druhej svetovej vojne zaviedli USA a jeho spojenci “slobodný a otvorený medzinárodný poriadok v záujme ochrániť slobodu ľudí pred agresiou a útlakom”, ale “tento poriadok je v súčasnosti podkopávaný Ruskom a Čínou, ktorí porušujú princípy a pravidlá medzinárodných vzťahov”. Toto je totálne prekrútenie historickej reality.

Profesor Michel Chossudovsky, riaditeľ Centra pre výskum globalizácie nám pripomína, že tieto dve krajiny, dnes zapísané ako nepriatelia, sú tými, ktoré keď boli spojencami USA, počas druhej svetovej vojny, zaplatili za víťazstvo nad naci-fašistickou osou Berlín-Rím-Tokio najväčšiu cenu v počte ľudských životov - približne 26 miliónov Sovietsky zväz a 20 miliónov Čína v porovnaní so 400 000 obeťami z USA.

S týmto úvodom Chossudovsky otvára globálny výskum, štúdiu Jamesa A. Lucasa o počte zabitých v nepretržitej sérii vojen, prevratov a ďalších podvratných operáciách vykonaných USA od konca vojny v 1945 po dnes - kde počet odhaduje na 20 - 30 miliónov obetí. Je to približne dvojnásobný počet ako obetí prvej svetovej vojny, od ktorej storočie bolo nedávno oslávené v Paríži Mierovým fórom.

Okrem úmrtí tu sú ranení, ktorí boli často zmrzačení na celý život - niektorí experti počítajú, že na každého zabitého vo vojne pripadá desať ranených. To znamená, že počet ranených vo vojnách vedených USA by sme mali počítať v stovkách miliónov.

K tomuto odhadu zo štúdie musíme pripočítať nevyčíslený počet mŕtvych, možno stovky miliónov, ktorí zomreli v následku, od 1945 po dnes, nepriamych dôsledkov vojen - hladu, epidémií, nútenej migrácie, otroctva a vykorisťovania, enviromentálnych dopadov, odlivom zdrojov od životných potrieb k pokrytiu vojenských výdavkov.

Štúdia dokumentuje vojny a prevraty prevedené Spojenými štátmi v tridsiatich ázijských, afrických, európskych a latinsko-amerických krajinách. Odkrýva, že vojenské jednotky USA sú priamo zodpovedné za 10 až 15 miliónov úmrtí spôsobených hlavnými veľkými vojenskými konfliktami - proti Kórei a Vietnamu a dvomi vojnami v Iraku. Medzi 10 až 14 miliónov ďalších úmrtí bolo spôsobených proxy vojnami vedenými spojeneckými ozbrojenými silami vycvičenými a riadenými z USA v Afgranistane, Angole, Kongu, Sudáne, Guatemale a v ďalších krajinách.

Vojna vo Vietname, ktorá sa rozšírila do Kambodže a Laosu spôsobila približne 7,8 miliónov zabitých (plus obrovské množstvo zranených a geneticky poškodených ďalších generácií v dôsledku dioxínov rozprášených letectvom USA).

Proxy vojna v 80. Rokoch v Afganistane bola organizovaná prostredníctvom CIA, ktoré vycvičilo a vyzbrojilo - v spolupráci s Usama bin Ládinom a Pakistanom - viac ako 100 000 mudžahedínov, aby bojovali so sovietskými jednotkami, ktoré padli do “afgánskej pasce” (ako to bolo neskôr opísané Zbigniewom Brzezinským, upresňujúcim že výcvik mudžahedínov začal v júli 1979, päť mesiacov pred sovietskou intervenciou v Afganistane).

Najkrvavejší prevrat bol organizovaný v 1965 v Indonézii prostredníctvom CIA - indonézskym popravčím čatám poskytla zoznam prvých 5000 komunistov a ďalších, označených na likvidáciu. Počet zavraždených ľudí sa odhaduje na 500 000 až 3 milióny.

To je ten “slobodný a otvorený svetový poriadok”, ktorý Spojené štáty, nezávisle od Bieleho domu neprestávajú presadzovať v záujme “ochrániť ľudí od agresie a útalku”.

(pôvodne publikované na Il Manifesto)

Manlio Dinucci je výskumným pracovníkom Centra pre výskum globalizácie

zdroj: globalresearch.ca

3 komentáre:

 1. JAPONSKO BOLO V ZAUJME OCHRANY DEMOKRACIJE SUTO PODVRHLICI A žE SA TY AMERIčANIA NEVZBURIA VED TO POšPINUJE LUDY AMERICKYCH INDIJANOV A PRISTAHOVALCOV A NUTIT INDIJANOV OSLAVOVAť VLASTNY POHREB

  OdpovedaťOdstrániť
 2. PROSIM VAS KOLKO PADLOžIDOV VUBEC LEBO NEJAKY FRANCUZ TO POčITAL A VYšOL MU POčET žE ICH TOLKONEBOLO A NEMCI VED čO SOM čITAL TA HITLER MOC žIDOV VYZNAMENAL A MAL ICH AJ VO SVOJOM šTABE 10 žIDOV DOSTALO NAJVIšIE VYZNAMENANIE čO MOHOL HITLER DAť

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 6 miliónov, vyznamenávali pred vojnou vojakou, ktorí bojovali v prvej sv vojne

   Odstrániť